x
PENCERE.jpg (52 KB)
Sıralama seçin
Görünüm:
399,99 TL
339,99 TL (KDV Dahil)
%15 indirimli
1.330,86 TL
1.109,05 TL (KDV Dahil)
%17 indirimli
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

DTG Baskı Makinesi 

 

DTG baskı adı ile bilinen, dijital baskı profesyonel bir tekstil baskı yöntemidir. DTG’nin açılımı Direct To Garment teknolojisi olup boyaların endüstriyel yazıcılar aracılığı ile doğrudan kumaşa uygulanması anlamına gelir. DTG baskı yönteminde su bazlı pigment boyalar kullanılır ve boya püskürtülerek kumaşa işler.

 

Yani boya sadece kumaşa tutunmaz, kumaşın rengi bu yöntemle değiştirilir. Kumaşa yapılan bu baskı DTG dijital baskı makinesi aracılığıyla yapılmaktadır. DTG baskı makinesi için özel olarak üretilen mürekkepler makine tarafından beyaz renk başta olmak üzere açık renkli olan pamuklu her kumaşa direkt olarak uygulanır ve kumaş böylece boyanmış olur.

 

Renkli kumaş yüzeylerinde ise kumaş ile makine arasına koyulan şeffaf ya da beyaz pat ile renkler kumaşa aktarılır. Desen ve fotoğraf gibi tüm görsellerin kumaşa basılmasını sağlayan DTG baskı yöntemi ile bütün detaylar ve renkler kumaşa geçirilebilmektedir.

 

Transfer baskı, flex, sublimasyon, sıcak baskı yöntemlerinden tamamen farklı bir baskı yöntemi olan DTG baskı, DTG dijital baskı makinesi modelleri ile yapıldığı için fark yaratmaktadır. DTG baskı makinelerinin öncelikli hedefi görselin kumaşta kalitesinin bozulmaması ve pamuklu kumaşlara yapılan baskılarda kusursuz bir sonuca ulaşılmasıdır.

 

Bu baskı yönteminin maliyeti DTG dijital baskı makinesi fiyatları uygun olduğu için diğer yöntemlere göre daha fazla tercih edilir. Bu nedenle DTG baskı kaliteden ödün vermeyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. 

 

DTG Baskı Makinesi ile Dijital Baskı Nasıl Uygulanır?

 

DTG dijital baskı yöntemi hazır dikilmiş tişört, sweat, eşofman ve diğer giyim ürünleri ile parça kumaşlara belirlenen görsellerin basılması işlemidir. Bu avantajlı baskı yönteminin yapılabilmesi için öncelikle ürün parça kumaş ya da dikili haldeyken DTG baskı makinesine yerleştirilmelidir.

 

Daha sonra grafik çıkarmak için gerekli olan özel bilgisayar programları aracılığı ile grafik düzenlenir ve endüstriyel yazıcıya gönderilir. Yazıcı direkt olarak parça ya da dikili haldeki kumaşın üzerine grafiği uygular.

 

İşlem tamamlandıktan sonra DTG dijital baskı makinesi içindeki kumaş makineden çıkarılır ve kurutmaya bırakılır. Bu kuruma sürecinde boya kumaşın içine iyice nüfuz eder. 

 

Kumaş kuruduktan sonra boyanın pişmesi ve kumaşa daha iyi tutunabilmesi için kumaş pres adı verilen cihazlara yerleştirilir. Pres içinde kumaş yüksek ısıya maruz bırakılarak boya son pişirme işleminden de geçmiş olur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.