x
ÖNPENCEREL.jpg (110 KB)
Neden Kişiye Özel Hediye Satmalıyım?

Neden Kişiye Özel Hediye Satmalıyım?

02 Mayıs 2021

Günümüzde artık teknolojinin de gelişmesinin etkisiyle özellikle E-Ticaret ‘te satış yapan firmalar ve fotoğrafçılar, kırtasiyeler, Copy Center ‘lar, hediyelik satışı yapan firmalar standart hediye yerine sattıkları ürünü kişiselleştirilebilen ürünleri seçmeliler çünkü bu ürünler müşterilerin çok daha hoşuna gider. 

Şöyle düşünelim herhangi bir hediye ürününe bir fotoğraf, isim veya tararım eklediğinizde, size bu eklentinin en fazla maliyeti 1TL olacakken; bu ürünün satış fiyatı ise en az %50 daha pahalı olacaktır.

Tabi ki hediye ürününü kişiselleştirmek için birçok yol vardır. Bunların yatırım maliyetleri de çok değişiktir. Gelin şimdi kişiye özel ürün yapmak için nasıl makineler kullanmak gerekli bunları inceleyelim:

1. UV baskı Makinesi: Bu makine ile sert olan tüm malzemeler üzerine logo, fotoğraf, tasarım yapıp, isim dahi yazılabilir ve dakikalar içerisinde müşterilerinize sublimasyon taş ürünleri gibi kişiye özel hediye ürün tasarlayabilir ve satışını yapabilirisiniz. Full renk CMYK baskıları yapabilirsiniz. Sadece kişiye özel malzemeler mi? Tabii ki değil, hızlı olan UV baskı makineleri ile seri olarak promosyon ürünlerinde baskılarını yapabilirsiniz. Gelelim UV makinelerinin yatırım Maliyetine: Bu makineler ebadına ve kalitesine göre fiyat değişiklikleri vardır. Fiyatları 5.000 – 30.000 USD aralığındadır. Makinenizi seçerken yapacağınız işe göre ebat ve hız seçiminizi yaptığınızda doğru yatırımı yapmış olursunuz. Son olarak UV baskı makinesinin baskı maliyeti ise bir A4 ebadı için ful baskı yaklaşık 1Usd ‘dir.

2. DTG baskı Makineleri: Bu makinelerin UV baskı ile tek farkı, DTG makinesinin sadece tekstil ürünlerine baskı imkanı vermesidir. Yatırım maliyeti yüksek olduğundan dolayı fazlaca tercih edilmemekle beraber baskı kalitesi çok yüksektir.

3. Markalama Lazer Makinesi: Adından da anlaşılabileceği gibi lazer bir ışık sayesinde ürüne kazıma yöntemi ile markalama yapar. Ürünler S&B olarak markalanır, yani renkli baskı imkânı yoktur. Fiyat aralığımız ise yaklaşık 1500USD ile 25.000usd ‘dir. Baskı maliyeti sadece elektriktir. Tabiki makine üzerindeki lazer ışığın da bir kullanım ömrü vardır. Fiyatları da oldukça yüksektir.

4. Sublimasyon Baskı Makineleri: Dördüncü ve son olarak ve en çok tercih edilen kişiye özel hediye satmak için yapılacak yatırım Sublimasyon Baskı Sistemleridir. Bu sistemi kurabilmek için en önemlisi bu sistemi satan ve teknik servis hizmetini veren firmalardır. Çünkü bu subimasyon baskı sistemi, işi bilen için çok basit ama işi bilmeyen için ise çok zor bir iştir. Size hizmet verecek olan firmayı da seçtikten sonra sublimasyon baskı için almanız gereken iki makine vardır. Birincisi transfer baskı makinesi (Varsayalım kupa baskısı için kupa baskı makinesi – Bu makinelerin genel isimleri transfer baskı makineleridir) ikincisi ise Epson sublimasyon yazıcıdır. Bu makinelerin ayrıntısına 'Sublimasyon Baskı Nedir?' ve 'Sublimasyon Baskı Nasıl Yapılır?' bloglarında bulunmaktadır. Peki fiyat aralığımız nedir? Sublimasyon Baskı Seti fiyat aralığı 300usd – 2000usd aralığındadır. Baskı maliyeti ise A4 ebat için 0.15usd civarındadır. Pekiii, bu makine hem hesaplı hem de baskı maliyeti çok ucuz, bu sublimasyon sisteminin dezavantajı yok mudur? Sublimasyon Baskı Sisteminin en büyük ve tek dezavantajı, baskısının yapılacağı tüm ürünlerin özel olmasıdır. Yani ürün üzerinde özel bir polyester kaplama olması ve/veya polyester hammaddeden üretilmiş olması gerekir. Başta da söylediğimiz gibi Sublimasyon Sistem almadan önce çalışmak istediğiniz firmaya dikkat etmelisiniz.

Evet bu 4 kişiye özel hediye yapma yönteminden en hesaplısı ve dünyada en fazla kullanılanı Sublimasyon Baskı Sistemidir. Aynı zamanda ürün çeşitliliği de çok fazladır. Siz de kişiye özel satıcılar arasına girmek istiyorsanız hemen 'Bayi' başvurusu yapabilirsiniz. Hiçbir şey için geç değildir. Şimdi başlayın...

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.