x
ÖNPENCEREL.jpg (110 KB)
Sırala
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Kodak Pil Çeşitleri

Günümüzde portatif pek çok aletin enerji ihtiyacı artık pil ile karşılanıyor. Lambalardan oyuncaklara, fotoğraf makinelerinden basküllere kadar günlük hayatımızın içindeki pek çok alet için piller kullanılıyor. Bununla birlikte farklı boyutta enerji ihtiyacı bulunan cihazlar için de farklı pil çeşitleri devreye giriyor.

Kullanılan cihaz için gerekli olan enerji boyutu daha az olduğunda küçük pil çeşitleri kullanılırken, yoğun bir enerji gereksinimi bulunan cihazlar için ise büyük piller tercih ediliyor. Bununla birlikte piyasada şarj edilebilir piller bulunsa da şarj edilmeyen piller sektörü domine ediyor.

En Çok Kullanılan Pil Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan pil çeşitleri arasında yer alan yuvarlak pil çeşitleri farklı boyutlarda ve kimyasal bileşimlere sahip olmasıyla tanınıyor. Bu pillere düşük akım çeken ve uzun ömürlü olması gereken saatler, uzaktan kumandalar, işitme cihazları ve basküllerde ihtiyaç duyuluyor.

Kalem pil çeşitleri ise günümüzde en çok kullanım alanına sahip pil türlerinin başında geliyor. Düşük ila orta akım çeken cihazlarda kullanılan kalem piller uygun fiyatı ve kolay bulunurluğu ile oldukça yayın şekilde kullanılıyor.

Kalem piller de kendi aralarında farklı boyutlara göre sınıflandırılıyor. Daha az enerji ihtiyacı duyan ve daha küçük boyutlardaki cihazlar için ince kalem pil kullanılırken, yüksek akım bir enerji ihtiyacı bulunan aletlerde büyük kalem pil tercih ediliyor.

Bununla birlikte genellikle R6 olarak da bilinen ve 1,5 volt gerilime sahip olan AA kalem pil çeşitleri de pil satın alacak kişilerin aradığı ve değerlendirdiği ürünler arasında yer alıyor. Bu tarz pil tipleri ise alkalin, lityum, nikel-kadmiyum, nikel-metal hidrit ve lityum iyon gibi farklı kimyasallar kullanılarak üretiliyor. 

Kalem pil kullanım alanlarına bakıldığında ise uzaktan kumandalar, saatler, oyuncaklar, el fenerleri, kablosuz klavyeler ve fareler, tıbbi cihazlar ve daha fazlasının olduğu görülüyor. Kalem pil fiyatları ile de kullanıcıya avantaj sunuyor. Piyasada farklı fiyatlarda ve markalarda bulunan kalem piller genel itibariyle ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunuluyor.

En çok kullanılan pil tipleri listelendiğinde önümüze lityum pil çeşitleri çıkıyor. Bu tip piller, yüksek enerji yoğunluğu ve uzun ömürleri ile dikkat çekiyor ve günümüzde kullanılan pillerin büyük kısmını kapsıyor. Geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilen lityum piller bu sayede aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda bile kullanılabiliyor. Bu da onları daha fazla tercih edilir hale getiriyor.

Kodak Pil Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji mağazalarından marketlere kadar günümüzde hemen her işletmede satışı bulunan piller arasında Kodak pil kullanıcılar tarafından yoğun şekilde tercih ediliyor. Özellikle geniş bir kullanım alanına sahip olan Kodak kalem pil, gösterdiği performans ile büyük beğeni topluyor. Bununla birlikte uzun süre dayanıklılığı ve takıldığı cihazı çalıştırmasındaki başarının yanı sıra Kodak pil fiyatları ile de dikkat çekiyor. Pek çok kişi tarafından bir fiyat performans ürünü olarak gösterilen bu piller kullanıcı memnuniyeti yüksek olan ürünler arasında yer alıyor.

Video kamera ve dijital fotoğraf makinesi, dijital fotoğraf makinesi flaşı, araç kumandaları tansiyon aletleri ve güvenlik kapı kumandaları gibi birçok alanda kullanılan Kodak 2032 pil, krom ve lityum şeklinde farklı türlerde satışa sunuluyor.

Civa, kurşun ve kadmiyum içermeyen Kodak fotoğraf makinesi pili, çoğunlukla video kamera ve dijital fotoğraf makinesi gibi yüksek enerji gerektiren ürünlerde kullanılıyor.  Alkalin pil olarak üretilen bu pillerin raf ömrü ize 10 yıl olarak belirtiliyor. Tek kullanımlık Kodak ince pil çeşitleri ise piyasada genellikle Aaa pil olarak yer laıyor. 1,2 volt enerjiye sahip bu piller uzaktan kumanda cihazlarından lef aydınlatmalara kadar geniş bir alanda kullanılabiliyor.

Kişiye özel hediyelik eşyalardan, promosyon ürünlerine, farklı fotoğraf albümlerinden süblimasyon baskı ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi ile adından söz ettiren Tekno Final (teknofinal.com) toptan ve perakende pil satışı ile de dikkat çekiyor. Kodak 12 li pil ve Kodak 4 lü pil gibi en çok tercih edilen pillerde çok al az öde kampanyaları ile alıcıya büyük avantaj sağlıyor. Bununla birlikte standart kalem pillerden, ince lityum pillere, düğme pilden para pile kadar piyasada yer alan pil türleri Tekno Final’de avantajlı fiyatlarla kullanıcının beğenisine sunuluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.