x
ÖNPENCEREL.jpg (110 KB)

Müşterilerin gözdesi olan, özellikle okul gibi özel günlerde kullanabileceğiniz, 2'li, 3'lü, desenli, ahşap, fotoğraflı, vb paspartu okul çerçeve albüm fiyatları toptan olarak satışa sunulmuştur. %100 Müşteri Memnuniyeti, Stoktan Teslim, Aynı Gün Kargo

Sırala
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Paspartu Albüm

Albüm modellerinden biri olan paspartu albüm adı yaygın olarak bilinmese de hemen her ev, ofis ve okul gibi alanlarda görülen bir üründür. Bu albümlere adını veren “paspartu” kelimesi Fransızcadan dilimize geçmiştir ve bir çerçeveleme yöntemini anlatmaktadır.

Paspartu albümlerde dikkat çeken ilk özellik fotoğrafın iki çerçeveli gibi gözükmesidir. Aslında paspartunun ya da bir çeşit çerçeveleme yöntemi olan paspartulama tekniğinin temel işlevi de fotoğraf ya da figürün dış çerçevesinin içinde bir adet daha çerçeve yaratmaktır. Dolayısıyla paspartu sözcüğü çerçeve ile dış çerçeve arasında fon kâğıdı kullanılarak bir iç çerçeve yaratmak olarak tanımlanabilir.

Paspartulu albüm modellerinde de esas olan bu iki çerçeveli yapıdır. Aslen paspartu bu iki çerçeve arasında bulunan boşluğa işaret eder. Fotoğraf, resim ve desenlerdeki iç ve dış iki çerçevenin arasında kalan alanda kullanılan kâğıda da “paspartu kâğıdı” adı verilir.

Fakat paspartu albümler ahşap, mukavva ve karton gibi malzemeler kullanılarak da yapılabilir. Hazır satılan bu fotoğraf albümleri özellikle okul çalışmalarında ve el işi kursları ile bir hobi kazanmak isteyenlerin ilgi duyduğu paspartulama yöntemi ile bireysel olarak da yapılabilir.

 

Paspartu Albüm Seçmenin Avantajları

Paspartu albümler birden fazla fotoğrafı muhafaza edebildiği gibi tek bir fotoğraf da paspartulama yöntemi kullanılarak sergilenebilir. Bu albümler arasında en çok tercih edilenleri ise 3'lü paspartu albüm modelleri ile 2'li paspartulu albüm çeşitleridir.

Bu tercihin nedeni fotoğrafların şık bir şekilde sergilenmesine olanak sağlayan paspartulama yönteminin çoklu fotoğraflarla bir hikâye yaratabilmesidir. Paspartu albümünüze çocuğunuzun doğum anında çekilmiş bir fotoğrafı ile şimdiki halini yan yana koyabilir ya da okulun ilk günü ile son gününü ölümsüzleştirerek bir arada sergileyebilirsiniz.

Paspartu albümlerde fotoğrafta yakalanan anları pekiştiren bir fon oluşturabilir, iki çerçeve arasında kalan bu alana hikayenizi anlatan yazılar ve figürler de ekleyebilirsiniz. Paspartu okul albümü adı ile de bilinen bu albümleri kullanarak yaratıcı ve farklı bir şekilde fotoğraflarınızı sergileyebilir, anlarınızı ölümsüz hale getirebilirsiniz. Bunun için Teknofinal’de yer alan paspartulu albüm modellerine göz atın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.