x
ÖNPENCEREL.jpg (110 KB)

Sublimasyon ve Transfer baskı sistemine uygun, Toptan Sublimasyon Porselen ve Seramik Kupa Bardak ürünlerinin toptan olarak satışı ve fiyatları. En popüler ürünler sarı, kırmızı, mavi, siyah, turuncu, sihirli, Kulplu Bardak, Kupa, Fincan, içi renkli kupalar. Toptan Seramik ve Porselen Kupa Bardak Fiyatları

Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
87,03 TL
78,10 TL (KDV Dahil)
%10 indirimli
Toplam 167 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Sublimasyon Kupa Bardak

Yeni yıl hediyeleri, doğum günü ya da sevgililer günü, öğretmenler günü, anne ve babalar günü gibi anlamlı ve en özel günler için tercih edebileceğiniz süblimasyon kupa bardaklar, Teknofinal’de sizleri bekliyor…

Birbirinden farklı modeller ve desenleri ile kişiye özel olarak tasarlanabilen, hediyelik ürün olarak satışa sunabileceğiniz kupa bardak modelleri için Teknofinal ürün çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. Özellikle kupa bardak seçenekleri içerisinde yer alan süblimasyon kupa bardak modelleri, özel baskılar ile kişiye özel olarak tasarlanabilen, hediyelik ürün olarak tercih edebileceğiniz, müşterileriniz için özel hediye seçenekleri içerisinde yer almaktadır.

Peki, “süblimasyon kupa bardak nedir, Teknofinal’de bulabileceğiniz kupa modelleri ve hediyelik kupa seçenekleri nelerdir?” inceleyelim.

Süblimasyon Kupa Bardak Nedir?

Kişiye ya da markaya özgü ürün tasarlamakta kullanılan ve son dönemlerin en popüler yöntemi olan süblimasyon baskı tekniği; baskı cihazı, mürekkep ve süblimasyon yazıcı yardımıyla istenilen resmi ya da görseli ürün üzerine aktarma yöntemidir. Süblimasyon kupa ise süblimasyon baskı tekniğine uygun olarak üretilen, üzerinde, baskı makineleri ile kişiye özel olarak da tasarlanabilen kupa bardak modellerine verilen addır.

Teknofinal çatısı altında, kişiye özel tasarlanabilen, süblimasyon baskıya uygun pek çok kupa bardak modelini bulabilirsiniz. Süblimasyon ve transfer baskıya uygun kupa modelleri içerisinde, sihirli kupa bardak modellerini de inceleyebilirsiniz.

Özellikle hediyelik ürün satışı gerçekleştiren bayiler için tercih edilebilecek pek çok seçeneği sizlere sunan Teknofinal’in ürün yelpazesini görmek için alışveriş sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Teknofinal Kupa Bardakları Hangi Malzemeden Üretilmektedir?

Baskı tekniklerine ve makinelerine uygun ürünler olan kupa bardaklar, seramik, porselen ve seramik ile porselen karışımını bir arada kullanarak üretildiği gibi cam kupa olarak da süblimasyon kupalar üretilmektedir. Cam kupalarsa buzlu cam, şeffaf cam ya da çifte şeffaf cam gibi farklılıklarla süblimasyon baskıya uygun seçenekler ve çeşitlilikler içermektedir.

Transfer baskı makineleri, süblimasyon baskı makineleri ya da lazer baskı makineleriyle baskıya uyumlu pek çok kupa bardak seçeneklerini, hediyelik ürün kategorisinde tercih edebilir, müşterilerinize farklı seçenekle sunabilirsiniz.

Süblimasyon Kupa Bardaklar Kimlere Hediye Edilebilir?

Kişiye özel tasarlanabilen süblimasyon kupa bardaklar, sevgiliye arkadaşa, öğretmene, ofis arkadaşınıza, kendinize, çocuklara kısacası hayatınızda var olan pek çok kişiye, kişiye özel kupa hediye seçenekleri olarak sunulabilir.

Hediyelik kupa bardak seçenekleri içerisinde resimli ya da fotoğraflı kupalar; arkadaşa, sevgiliye, aile fertlerine ya da dostlara armağan edilebilecek harfli kupa ya da isimli kupa seçenekleri, sıcak içeceklere duyarlı sihirli bardak ya da sihirli kupalar gibi pek çok ürünü, alışverişleriniz sırasında değerlendirebilirsiniz.

Kişiye özel olarak tasarlanan ve üzerine anıları tazeleyen ya da akılda kalan bir resim baskılanarak resimli kupa seçeneği, bunla beraber, kişiye ait bir fotoğraf ya da mutlu anlardan bir fotoğraf baskılanarak fotoğraflı kupa seçenekleri, zevkle müşterilerinize sunabileceğiniz hediyelik kupa seçeneklerinden biridir.

Kişiye Özel Kupa Bardak Modelleri Nelerdir?

Kişiye özel olarak tasarlanan kupa ya da bardak modelleri içerisinde, sihirli kupalar, resim baskılı kupalar ya da harf ya da isim baskılı kupa seçenekleri, harf askılı kupa seçenekleri ilgi gören tasarımlardır.

Aynalı gümüş harf baskılı ya da altın aynalı harf baskılı kupa bardaklar, fincan modelleri, badaklar, Teknofinal’de yer alan ve süblimasyo baskıya uygun, kişiye özel tasarlanabilen ürünlerdir. Fotoğraflı ya da basketbol ve futbol toplu porselen kupa bardak, sublimasyon beyaz konik kupa bardak, süblimasyon gülen yüzlü kupa bardak gibi daha pek çok seçeneği bulabilir, baskı tekniği ile müşterileriniz için kişiye özel hediyelik ürün olarak sunabilirsiniz.

Teknofinal Sevgiliye Hediye Edilebilecek Kupa Modelleri Nelerdir?

Teknofinal pek çok özel güne ya da kişiye, özel hediyelik ürün seçeneklerini temin edebileceğiniz, geniş ürün seçeneğine sahip, bayiler için en güvenilir alışveriş noktasını temsil etmektedir. Bu seçenekler içerisinde özellikle sevgiliye hediye edilebilecek ürün çeşitliliği dikkat çekmektedir. Sevgiliye özel olarak tasarlanan siyah sihirli sevgili kupa, içi ve kulpu mavi, sarı renk gibi süblimasyon baskıya uygun sevgili kupa seçenekleri tercih edilebilir ürünler arasındadır.

Sevgiliye hediye edilebilecek ürün seçenekleri arasında özelikle ilgi gören modellerden biri de kulpu kalpli süblimasyon kupa seçenekleridir. Ayrıca, iç içe geçen sevgili kupası sevgililere özel üretilmiş ürün seçeneklerinden biridir. Kulpu kalp şeklinde ve iç içe geçen bu tasarım, müşterilerinize sunabileceğiniz en özel sevgiliye hediye seçeneklerindendir.

Çiftlere özel, iç içe tasarlanmış ve kalp kulplu bir aşka sevgiliye özel kupa bardak seçeneği, siyah ya da kırmızı renklerle tercih edebileceğiniz sihirli sevgili kupasıdır. Dilediğiniz baskıyı yapmaya uygun olan bu üründe, içerisinde bulunan sıcak sıvı sayesinde sihirli bir görünüm oluşur ve baskıladığınız resim görünür hale gelir.

Müşterilerinizin sevdiklerine armağan edebileceği birbirinden özel kupa bardak modelleri için siz de vakit kaybetmeden Teknofinal’i ziyaret edebilirsiniz.

Teknofinal Kupa Bardak Ürün Seçenekleri Nelerdir?

Sublimasyon, lazer ve transfer baskıya uygun ürünleri içeren bu kategoride pek çok seçeneği bulabilir dilediğiniz baskıyı uygun ölçü ve derecelerle tasarlayabilirsiniz.

Teknofinal kupa bardak modelleri içerisinde taraftarların hoşuna gidebilecek olan takım logolu baskılarıyla Galatasaray kupa bardak gibi ürün seçenekleri de tercih edilebilecek hediyelik ürün kategorisindedir.

Öğretmenler günü kupa bardak seçenekleri, sevgiliye özel kupa bardaklar, içi ve kulpu renkli kupalar, kaşıklı ya da altlıklı kupa bardaklar, porselen, cam ya da seramik kupa bardak gibi kahve fincanları ve daha pek çok hediyelik ürün seçeneğini Teknofinal ile temin edebilir, satışa sunduğunuz ürünlr arasına ekleyebilirsiniz.

Teknofinal Ürün Fiyatları Nedir?

Hediyelik kategorisinden tutun da ihtiyacınız olan pek çok ürünü temin edebileceğini bir adres olan Teknofinal, ürün fiyatlandırması konusuna da bütçenizi zorlamayan, toptan alımlarda bayilere kolaylıklar sunan bir alışveriş fırsatı sunmaktadır.

Siz de müşterilerinize hediye kategorisinde ürünler sunmak istiyorsanız, bayilere özel indirimlerden faydalanabilir, Teknofinal’in bayi alımları için sunduğu avantajlı alışveriş fırsatını ve ürün seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

Sublimasyon kupa bardaklar özel bir baskı tekniği olan sublimasyon baskı için kullanılmaktadır. Bu bardakların üzerine özel baskı yöntemi ile grafik ve görseller işlenmektedir. Sublimasyon baskı özel materyaller ve makineler aracılığıyla yapılabildiği için ürünlerin toptan alınması önemlidir. Sublimasyon baskı yöntemine uygun toptan kupa ve toptan bardak çeşitlerini Teknofinal’den edinebilirsiniz.

 

,Bu baskı tekniği açık renk nesneler üzerinde çok iyi sonuçlar verdiğinden düz beyaz kupa bardak toptan alınarak edinilmesi uygun olacaktır. Aynı zamanda toplu kupa bardak alınması ekonomik olarak da daha uygundur. Ayrıca toptan sublimasyon porselen kupa, toptan seramik kupa, toptan cam bardak ve toptan beyaz kupa çeşitleri ile tüm toptan kupa bardak modellerine sitemizden ulaşabilir ve toptan kupa fiyatları konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Sublimasyon kupa bardak toptan satışını yapan Teknofinal’in web sitesinden beyaz kupa bardak toptan fiyatları ile toptan cam bardak fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Kupa Bardak Baskısı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

 

Sublimasyon yazıcı, sublimasyon inkjet mürekkep, sublimasyon transfer kağıdı, sublimasyon uyumlu porselen kupa, kupa pres baskı makinesi, termal ısı bandı gerekmektedir.

 

Süblimasyon Kupaya Baskı Nasıl Yapılır?

 

Kupaya en güzel baskı yapmak için izlenecek olan ilk adım, sublimasyon baskıda kullanacağınız fotoğraf photoshop veya benzeri program ile açılarak kupaya uygun ölçülere göre ayarlanıp, ürün üzerinde fotoğrafın daha canlı durması için keskinlik, kontrast ve renk verilir. Daha sonra sublimasyon yazıcıda transfer kağıdına çıktı alınır, bu çıktı ısı bandı yardımı ile süblimasyon kupaya yapıştırılır ve kupa baskı makinesinde gerekli ısı ve süre bekletildikten sonra kupanız hazırdır.

 

Kupa Bardak Baskı Aşaması Nelerdir?

 

Çıktısı alınacak fotoğrafın veya yazının photoshop programları ile kontrast ve keskinliği yükseltilir. Baskı yapılmak istenen imajın kupa bardağa uygun bir şekilde epson yazıcıdan ters görüntü çıktısı alınır. Fotoğrafın ya da yazının hazır olmasının ardından fotoğrafın bardakta olması istenen kısım kesilir ve imaj kupaya gelecek şekilde gerilerek kupaya ısı bandı ile yapıştırılır ve ısısı ve basıncı ayarlanmış kupa baskı makinası içerisine yerleştirilir. Makine ayarlanmış ısıya getirildikten sonra imajın kupaya transferi başlar. Gerekli süre geçtikten sonra kupa makinadan çıkarılır kupa üzerinden kağıt çıkarılır. Baskısı yapılan kupa bardak artık kullanıma hazır hale gelir ve ambalajlanarak satışa sunulur.

 

Kupa Bardak Baskısı Hangi Kupalara Yapılır?

 

Porselen veya seramik malzemeden üretilmiş olan tüm kupalara baskı yapılabilir. Firmamızda toptan olarak satılan hediyelik kutusunda beyaz, siyah, kırmızı, sihirli, oval, içi renkli, sevgili kupaları, içi ve kulpu turuncu, siyah, sarı, kırmızı, mavi, pembe renkli olan süblimasyon seramik kupa ve süblimasyon porselen kupa çeşitleri çok popülerdir. Tüm bu kupaları toptan fiyatlarla sitemizden alabilirsiniz.

 

Sihirli Kupa Baskı Nasıl Yapılır?

 

Sihirli kupalar ile diğer kupaların baskı yönteminde herhangi bir değişiklik yoktur. Bu baskıların özelliği sıcak su ile reaksiyon göstermesidir. Normal desensiz yapıda bulunan bardağa sıcak bir sıvı eklendiğinde bardak renk değiştirerek üzerine işlenmiş olan baskı ortaya çıkar.

 

Kupa Bardak Baskıları Makinada Yıkanır Mı?

 

Her ne kadar tavsiye edilmese de firmamızda satılan kupa bardaklar uzun süre makinede yıkamaya dayanıklıdır. En dayanıklı kupa bardaklar porselen kupalardır. Kupa bardak baskılarında en önemli olan şey basan makinanın kalitesi ile fotoğrafın kalitesidir. Bu yüzden baskının zarar görmemesi ve uzun süre kullanılabilmesi için kaliteli kupa, transfer kağıt ve mürekkepleri kullanınız.

 

Kupaya Transfer Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Transfer baskı yapılırken en önemlisi kupanın kaliteli olmasıdır ve Kullandığınız Makinenin Kalitesine göre değişmekle beraber genellikle Makine ayarı 180-190C ve 150-180sn. olacak şekilde ayarlanmalı ve baskı makinesinin pedi Kupayı çok güzel bir şekilde sarması ve sıkıştırması çok önemlidir. Kullanacağınız transfer kağıdı mürekkebi tam olarak kupaya geçirebilmelidir.

 

Sublimasyon Baskı Nedir?

 

Sublimasyon baskının ne olduğunu tanımlamadan ve nasıl yapıldığını anlatmadan önce sublimasyon kelimesinin anlamına değinmekte fayda var. Sublimasyon kimyasal bir kavram olup maddeye ısı uyguladığı zaman katı halden direkt olarak gaz haline geçmesi durumuna karşılık gelir.

 

Sublimasyon baskı ise bu baskı yöntemi için özel olarak tasarlanmış transfer baskı kâğıdı üzerine mürekkep püskürten yazıcı aracılığıyla belirlenen bölgeye desen, fotoğraf, resim ya da figürlerin işlenmesidir. Bu işlemin tamamlayıcı uygulamaları ise pres makinesi ile yapılır. Pres makinesinin Sublimasyon baskı yöntemindeki rolü nesneye ısı ve basınç aktarmasıdır.

 

Ama bilinmelidir ki her nesneye bu yöntemle baskı yapılamaz. Sublimasyon baskı yapılacak olan nesne kumaş gibi yumuşak bir malzeme olabileceği gibi bardak, tabak ve kupa gibi sert yapıdaki seramik ya da porselen eşyalar da olabilir.

 

Sublimasyon Baskı Yapmak İçin Neler Gereklidir?

 

Sublimasyon baskının gerçekleştirilebilmesi için öncelikle bilgisayar ve ilgili yazılım başta olmak üzere, Sublimasyon baskısının ilk ayağını gerçekleştiren sublimasyon yazıcılar gereklidir. Ayrıca transfer baskı kâğıdı, sublimasyon mürekkep, transfer baskı presi, termal ısı bandı ve mürekkebin bulaşmasını önleyen teflon sublimasyon baskı işleminde kullanılan gereçlerdir.

 

  • Bilgisayarlar ve Baskı İçin Gerekli İlgili Yazılımlar: Sublimasyon baskısı yapılacak görselin belirlenen nesneye aktarılması için nesnenin ölçülerine ve isteğe göre değişiklik yapılmasını sağlamak için bilgisayar ve bu bilgisayarda ilgili grafik programlarının yapılması gerekmektedir. Bilgisayardaki bu yazılımlar kullanılarak görsel üzerinde arzu edilen ayarlamalar yapılabilir.

 

  • Sublimasyon Yazıcıları: Bilgisayarda bulunan grafik programları ile düzenlemiş olan görsel sublimasyon mürekkeplerini transfer kağıdına püskürterek çıktısını almanızı sağlayan sublimasyon yazıcılar da sublimasyon baskı yapmak için mutlaka gerekir.

 

  • Sublimasyon Mürekkepleri: Görselin renklerinin, deseninin ve figürlerinin tam olarak nesneye yansıtılmasını sağlamak için sublimasyon baskıya özel olarak üretilen mürekkepler kullanılır. Mürekkeplerin kalitesi doğru ve kusursuz bir sonuç almak için önemli olduğu gibi yazıcıların ömrünü ve verimliliğini belirleyen unsurlardır.

 

  • Transfer Sublimasyon Baskı Kâğıtları: Sublimasyon yazıcılarından alınan çıktının eşyalara aktarılmasını sağlamak için transfer kağıtlarına da ihtiyaç vardır. Bu kağıtlar yüksek kaliteli olup yüzeyleri sublimasyon mürekkebin transferini kolaylaştıran kaplamaya sahiptir.

 

  • Transfer Baskı Presleri: Sublimasyon baskıda ihtiyaç duyulan en önemli materyallerden biri baskı presleridir. Transfer baskı presleri ısıyı ve basıncı baskı yapılacak nesneye eşit şekilde dağıtır ve görseli eşya üzerine sabitlemenin ilk adımını oluşturur.

 

  • Termal Isı Bantları: Edinilen baskı çıktısının nesne üzerine işlenmesi için özel termal ısı bantlarına gereksinim duyulur. Bu bantlar ısıya dayanıklı niteliktedir ve malzeme üzerinde iz bırakmaz.

 

  • Teflonlar: Pres makineleri aracılığıyla ürünler üzerine baskı yapılırken transfer kağıdındaki mürekkebin pres makinesine geçmesini engellemek ve baskı kağıdının kaymasını önlemek için teflon adı verilen ürünler kullanılmaktadır.

 

Sublimasyon Baskı Hangi Eşya ve Ürünlere Yapılabilir?

 

Kaliteli ve kusursuz sonuçlar alabileceğiniz sublimasyon baskı birçok malzemenin üzerine yapılabilir. Hediyelik eşyalar ile kişiye özel nesnelerin birçoğuna yapılabilecek sublimasyon baskı tekniği en çok kumaş, cam, karton, metal, taş, seramik, ahşap, plastik tüm yüzeylerde etkili sonuçlar verir.

 

Bahsi geçen bütün yüzeylerde sublimasyon baskı yöntemi ile istenilen desen, resim, fotoğraf, figür ve grafik mükemmel şekilde elde edilebilir.

 

Sublimasyon Baskı Nasıl Yapılır?

Sublimasyon baskı sıklıkla tişört ve sweat gibi kumaş nesnelere yapılabildiği gibi tabak ve bardak gibi seramik ve porselen ürünlere yapılabilir. Burada önemli olan nokta baskı yapılacak nesnenin belirlenmesi, baskı yapmak için gereken materyallerin ve grafiğin nesne ile kişisel isteğe uygun olarak hazırlanmasıdır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra baskının aşamaları gerçekleştirilebilir.

Örneğin sublimasyon boş kupa üzerine yapılacak sublimasyon baskının ilk adımı kupaya baskısı yapılacak görselin isteğe ve nesnenin ebatlarına göre tasarımı, yani grafik çalışması bilgisayar ve ilgili bilgisayar yazılımları ile hazırlanır. Sonraki adımda ise hazırlanan bu görselin çıktısı sublimasyon mürekkepli yazıcılar aracılığıyla transfer kağıdına aktarılır. Görselin çıktısı ısı presi ile sublimasyon boş kupa üzerine yerleştirilir.

 

Pres makinesinde gerekli ısı ve zaman ayarlamaları yapılarak baskı işleminin gerçekleştirilmesi aşamasına geçilir. Buradaki ana işlemde transfer kağıdına geçirilmiş bulunan mürekkep, makine aracılığıyla uygulanan ısı katı formdan sıvı forma geçemeden buharlaşarak gaz haline geçer. Gaz formuna geçen mürekkebin kupa üzerine yapışarak bardağı boyaması sağlanır.

 

Sublimasyon Baskı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sublimasyon baskı yapılırken belirlenen görselin boyutlarının nesnenin ebatlarına uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Grafiğin nesneye uygunluğu sağlandıktan sonra baskı yapılması için gerekli olan malzemelerin edinilmesi ve bu malzemelerin kalitesinin yüksek olması da sağlanmalıdır.

 

Bu koşullar tamamlandığında baskı aşamasında belirlenen ürüne uygulanacak ısının derecesi ve nesnenin ne kadar ısıya maruz kalacağı iyi ayarlanmalıdır. Eğer bu zaman ve ısı derecesi yeterli değilse görsel nesne üzerine tam şekilde tutunamaz. Tam tersine gereğinden fazla ısıya maruz kalan nesnede ise renk değişimleri ve bozulmalar görülecektir. Bu nedenle çok adet nesneye yapılacak baskılarda deneme baskısı alınmalıdır.

 

Sublimasyon baskı yapılacak nesnelerin özelliklerine bakıldığında özellikle kumaşların doğru seçilmesinin önemli olduğu görülmektedir. Sublimasyon baskı polyester içeren kumaşlar için uygundur.

 

Pamuklu kumaşlarda bu yöntem sağlıklı sonuç vermez. Bardak, kupa ve tabak gibi sert yüzeylerde ise ısıya dayanıklı bantlar mutlaka kullanılmalıdır. Bu noktalara dikkat etmek baskınızın düzgün şekilde yapılmasının anahtarı olacaktır.

 

Sublimasyon Baskının Avantajları Nelerdir?

 

Kaliteli ve uzun süreli baskı yapmak için kullanılan sublimasyon baskı tekniği ile baskı yapılan ürünlerde grafiklerin bozulması, soyulması ve aşınması oldukça zordur. Nesnelere basılmış görsel yıkama ya da yıpranma sonucu deforme olmaz.

Ayrıca bu baskı tekniği ile görseller istenildiği gibi düzenlenebilir ve kişiselleştirilmiş grafikler kolayca elde edilebilir. Sublimasyon baskı yöntemi az zamanda gerçekleştirildiğinden hızlı teslim edilebilir. Bu baskı yöntemi ile yüksek çözünürlüklü görselleri nesnelere aktarabilirsiniz.

 

Sublimasyon Baskının Dezavantajları Nelerdir?

 

Sublimasyon baskının göze çarpan özelliği açık zeminlerde etkili sonuçlar alınmasıdır. Fakat koyu renkli nesnelerde diğer baskı çeşitleri gibi sublimasyon baskıda da sonuç bir nebze değişecektir. Bu baskı birçok sert yüzeyde başarılı iken kumaşlarda durum farklıdır.

 

Sublimasyon baskıyı tişört gibi kumaş yüzeylere uygulayacaksanız kumaşın polyester ve polyester karışımı olması uygundur.

 

Toptan Kupa Bardak Nereden Alınır?

 

Eğer sizde sublimasyon kupa bardak baskı işi yapıyorsanız toptan porselen kupa bardaklarınızı almak için dikkat edeceğiniz en önemli konu satıcı firma size ne kadar hesaplı, pürüzsüz, kaliteli, kutulu veya kutusuz kupa bardak sağlayabiliyor mu ve stoklarında her zaman size yeterli sayıda toptan kupa bardak var mı veya her çeşit kupa bardaklara sahip mi? Toptan sublimasyon kupa bardak satın alırken bu konulara çok dikkat edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.