x
ÖN-PENCERE.jpg (54 KB)

Toptan olarak satışa sunulan, kaliteli ışıklı, led, ahşap, cam, hareketli, çoklu, plastik, bambu, modern, pencereli, masaüstü, duvara asmalı, eskitme, karatahta, müzikli, 10x15, 13x18, 15x21, 20x30 fotoğraf çerçevelerin bulunduğu bir Hediye kategorisidir. Bu kategoriden tüm ürünleri Stoktan Teslim Aynı Gün Kargo ile satın alabilirsiniz. Kişiye özel Toptan Ekonomik Fiyatlı Fotoğraf Çerçeveleri...

Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 ... 6 ... 9
169,32 TL
142,72 TL (KDV Dahil)
%16 indirimli
Toplam 240 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9

Toptan Fotoğraf Çerçeveleri

Anıları biriktirmenin en güzel ve en etkili yolu olan fotoğraflar ilk çekildiği tarihten bu yana insanların özel anlarını ölümsüzleştirme görevini üstleniyorlar. İlk kez 19. yüzyılın ilk yarısında Fransa’da çekilen fotoğrafın ardından zamanla değeri anlaşılarak bir sanata dönüşen fotoğraf çekme etkinliği günümüzün de hala vazgeçilmez hobileri arasında yer almakla birlikte, profesyonel olarak da yapılıyor. Fotoğrafları saklama yöntemi olarak ise fotoğraf albümleri ve fotoğraf çerçeveleri kullanılıyor. Çerçevelerin içine fotoğraflar yerleştirilebildiği gibi resimler de konumlandırılıyor. Fotoğraf çerçevesi ve resim çerçevesi sadece fotoğraflar ile resimleri koruyup muhafaza etmek için işlev gören ürünler değil, birer dekorasyon aksesuarı olarak da çok zarif parçalar.

 

Çerçeve Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf çerçevesi anıların ve unutulmak istenmeyen zamanların hatırlatılması ile nostaljik bir hediye gibi düşünülse de vazgeçilmez birer ürün olarak hala ev ve ofis gibi yaşam alanlarımızın en özel yerlerinde bulunuyor. Zarif bir hediye olan hediyelik resim çerçevesi ve hediye fotoğraf çerçevesi modellerinin pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Bu noktada seçim zevklere, kullanım süresinin uzunluğuna ve fiyatlara göre belirleniyor.

 

Üretildikleri Malzemeye Göre Fotoğraf Çerçevesi Çeşitleri

Sevdiklerinize armağan etmek için seçeceğiniz fotoğraf çerçeveleri öncelikle üretildikleri malzemeye göre sınıflandırılıyor. Bu ürünler genellikle ahşap, bambu ve metal materyallerden yapılıyor. Ahşap fotoğraf çerçevesi en çok tercih edilen çerçeve çeşitlerinin başında geliyor. Bunun nedeni ahşap çerçeve modellerinin sağlam ve uzun ömürlü olması. Ahşap modeller retro bir hava yaratarak hem geçmiş hem de doğa vurgusu yaptığı için nostaljik hediyeler. Bambu fotoğraf çerçevesi ise farklı bir estetik anlayışı sunduğu için özel bir ürün. Metalden üretilen çerçeveler ise uygun fiyatlı olduğu için sıkça tercih ediliyor. Fakat plastik çerçeveler fiyat avantajının en yüksek olduğu modelleri içeriyor. Kaplamaları ve üretildikleri materyallere göre resim ya da fotoğraf çerçevesi seçerken zevkinize ve kullanım süresine göre karar verebilirsiniz.

 

Çoklu ve Tekli Fotoğraf Çerçevesi Modelleri

Fotoğraf ve resim çerçevesi modelleri geçmişte çoğunlukla tekli olarak üretilir, birden çok fotoğrafı muhafaza etmek için ise fotoğraf albümleri kullanılırdı. Fakat günümüzde çok sayıda fotoğrafı tek bir çerçeveye sığdırmak üzere yeni çerçeve modelleri tasarlanıyor. Kolaj çerçeve çeşitleri bunlardan biri. Birçok fotoğrafı belirli bir hikâye oluşturacak biçimde sunabileceğiniz kolaj çerçeve farklı şekil ve modelleri ile çok seviliyor. Toptan çerçeve adı verilen modeller de tek bir anı saklamak yerine anları önünüze serebiliyor. Tekli fotoğraf çerçeveleri gibi toptan fotoğraf çerçevesi modelleri de hem vitrin ve masa üstlerinizde birer aksesuar görevi görürken duvar fotoğraf çerçevesi olarak da kullanılabiliyor. Anı fotoğraf çerçevesi adıyla da bilinen kolaj fotoğraf çerçevesi ve toplu çerçeve çeşitleri ile yaşam alanlarınızın en özel yerlerinde anılarınızı biriktirmeniz ve sergilemeniz mümkün.

 

Modern Fotoğraf Çerçevesi Çeşitleri

Fotoğraf biriktirmek geçmişten günümüze eskimeyen bir hobi. Bu hobi teknolojinin gelişmesi ise farklı şekillerde yapılabiliyor. Fotoğrafları saklamak artık sadece klasik form çerçevelerle gerçekleşmiyor. Fotoğraflar istenilen materyallerin ve ürünlerin üzerine de basılabiliyor. Bu doğrultuda karşımıza birbirinden farklı özelliklere ve estetik anlayışa sahip modern fotoğraf çerçeveleri çıkıyor. Modern fotoğraf çerçeveleri arasında en çok dikkat çekenleri dijital çerçeve modelleri. Dijital fotoğraf çerçevesi resim ve fotoğrafları basmadan görüntülemenin en kolay yolu. Dijital çerçeve çeşitleri aslında toptan fotoğraf çerçevesi modellerinde olduğu gibi birçok farklı fotoğraf ve resmi sergilemenin kolay yolunu bizlere sunuyor. Buradaki fark dijital çerçevelerin teknolojik ürünler olması ve içine yüklenen fotoğrafları istenilen sıra dahilinde gösterebilmesi.

Modern tarz çerçevelerin bir diğer çeşidi ise kişiye özel resim çerçevesi modelleri. Kişiye özel resim ve fotoğraf çerçevelerinde mantık kişinin işlevsel olarak kullanabileceği bir ürün üzerine fotoğraf ya da resimlerin basılması. Bu ürünler genellikle tabak, kupa, lamba ve diğer hediyelik eşyalar oluyor. Seçilen fotoğraf ya da resim örneğin bir abajurun ya da gece lambasının üzerine basılarak hem pratik fayda sağlanmış bir ürün armağan edilmiş oluyor hem de estetik bir görünüm elde ediliyor. Kişiye özel resim ve fotoğraf çerçeveleri led ışıklı modeller ile de özel ve farklı birer armağana dönüştürülebiliyor.

 

Fotoğraf Çerçevesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Resim çerçevesi ve fotoğraf çerçeveleri alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus ürünün malzemesidir. Uzun ömürlü bir kullanım için ahşap fotoğraf çerçevesi modelleri ile metal çerçeveleri tercih etmek doğru olacaktır. Plastik ya da bambu malzemelerden üretilen çerçevelerin kullanım süresi daha kısa olabilir. Bambu ve ahşap estetik anlamda iyi bir seçimdir. Ama fiyatları düşünüldüğünde plastik çerçeveler ile metal çerçeveler daha avantajlı ürünlerdir.

Fotoğraf çerçevesi seçiminde boyutların da önemi büyüktür. İster duvar çerçevesi isterseniz de ayaklı çerçeve alın bu ürünlerin konumlandırılacağı mekâna boyut olarak uygun olması gerekir. Ayrıca fotoğraf çerçevelerinin birer aksesuar olduğu unutulmamalı ve kullanılacakları alanın dekorasyonu ile ahenk oluşturması sağlanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.