x

Sublimasyon ve transfer baskı yaparken kullanmanız gereken orjinal inktec SubliNova transfer baskı mürekkepleri. 4 ve 6 renk sublimasyon mürekkepler.

Sıralama seçin
Görünüm:
132,86 TL
107,56 TL (KDV Dahil)
%19 indirimli
132,86 TL
107,56 TL (KDV Dahil)
%19 indirimli
132,86 TL
107,56 TL (KDV Dahil)
%19 indirimli
132,86 TL
107,56 TL (KDV Dahil)
%19 indirimli
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Süblimasyon Mürekkep

 

Süblimasyon mürekkep, süblimasyon baskı için kullanılan ürünlerden biridir. Baskı aşamasında kullanılacak olan desen, figür ya da yazılar süblimasyon yazıcı ile kâğıda aktarılır. Bu aktarma sırasında boya, gaz formundadır. Bu sayede belirli bir basınç ve sıcaklık uygulandığında baskı; kumaş, seramik gibi farklı yüzeylere kolayca ulaşır. 

 

Süblimasyon boya, mürekkebin içerisindeyken katı bir yapıdadır. Normal yazıcılardaki sıvılaştırma aşaması olmadan gaz formuna ulaşan boya sayesinde baskı almak daha kolay hale gelir. Bu boyalar sadece süblimasyon yazıcılarla beraber kullanılabilir.

 

Süblimasyon Baskı Mürekkebinin Renk Çeşitleri Nelerdir?

 

Süblimasyon baskı mürekkebi renkleri arasında yellow, magenta, cyan, black gibi alternatifler vardır. Renkler, en canlı haliyle ilk önce kağıda ardından da baskı yapılacak yüzeye ulaşır. Kaliteli boyalar sayesinde renklerde zamanla solma meydana gelmez.

 

Hangi yüzey olursa olsun canlı renk yapısı sayesinde baskılar da kalitesini korumaya devam eder. Kaliteli renk dokusu sunan birbirinden özel tasarımlar ile tişörtler, yastıklar, kupalar ilgi çekici bir hale getirilebilir. Aynı zamanda kişilerin özel günlerde birbirlerine sunmak için tercih ettikleri fotoğraf ve isim baskılı ürünler de süblimasyon teknoloji sayesinde elde edilir.

 

Süblimasyon Mürekkep Kullanımı

 

Süblimasyon baskı sürecinde kullanılan tüm ürünler, bu işlemin yapısına uygun olmalıdır. Örneğin; sıradan tişörtler ya da seramik kupalar baskı işlemi için uygun değildir. Bu süreçte üzerine baskı yapılacak yüzeylerin polyester içermesi gerekir. Bunun yerine polyester içerikli transfer kâğıtları da kullanılabilir.

 

Süblimasyon mürekkeplerin her zaman beklenen kaliteyi sergilemesi için doğru koşullarda saklanması son derece önemlidir. Çok sıcak ya da soğuk ortam koşulları mürekkeplerin yapısında bozulmaya yol açabilir. Bunun yanı sıra ambalaj kapağının açık bırakılması nedeniyle kuruma meydana gelir. Tüm bunlar olmadığı takdirde her baskıda yüksek bir kalite sizi bekler.

 

Süblimasyon Mürekkep Hangi Yazıcılarda Kullanılır?

 

Sublimasyon fotoğraf yazıcısı çeşitlerinde en çok tercih edilen printer markalarından biridir. Doldurulabilir mürekkep besleme sistemine sahip bu yazıcı ile kâğıt üzerine baskı yaptığınızda ilk etapta soluk bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda endişelenmenize gerek yoktur çünkü canlı renklerle baskı yaptıktan sonra karşılaşırsınız.

 

Yazıcının püskürtme denetimi kabiliyetine sahip olması, tüm renklerin kullanılabilir durumda olup olmadığının anlaşılması yönüyle fayda sağlar. Epson süblimasyon mürekkep seçiminizi Teknofinal’de yer alan ürünlerden yaptığınız takdirde yazıcınızın her zaman problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

Süblimasyon Mürekkep Fiyatları

 

Teknofinal, size süblimasyon mürekkep fiyatlarında en uygun seçenekleri sunar. Bu sayede hem hobi olarak hem de ticari amaçla yaptığınız baskılarda yüksek bir kalite elde edersiniz.

 

100 ml ambalajlarda bulunan mürekkepler ile çok sayıda baskı almak mümkündür. Kaliteli ürünler sayesinde yazıcınızda tıkanma problemi meydana gelmez. Aynı zamanda mürekkepler doğru koşullarda saklandığı takdirde kurumaz. Bu son derece avantajlı ürünlere uygun fiyatlardan sahip olmak için hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Neden Sublimasyon Mürekkep Almalıyım?

Eğer transfer veya sublimasyon baskı işiyle uğraşıyorsanız veya uğraşmayı düşünüyorsanız baskı makinelerinin yanında sublimasyon yazıcıya da ihtiyacınız olacak. Basmak istediğiniz görseli bu yazıcı aracılığıyla çıktı alacaksınız. Bu yazıcıda da sublimasyon mürekkep kullanmanız gerekecek. Dolayısıyla transfer baskı veya sublimasyon işiyle uğraşan veya uğraşacak biriyseniz sublimasyon mürekkepler sizin bir numaralı arkadaşlarınızdan biri :) 

 

Sublimasyon Mürekkeplerinin Diğer Mürekkeplerden Farkı Nedir?

 

Çoğu zaman 'mürekkep' deyip geçtiğimiz bu metaryaller aslında kendi içinde birçok farklı kola ayrılmakta. Örneğin, yazılı bir metnin çıktısını almak için kullandığımız yazıcılardaki mürekkeple fotoğraf yazıcısındaki mürekkep veya fotoğraf yazıcısındaki mürekkeple sublimasyon yazıcıdaki mürekkep birbirinden oldukça farklıdır.

 

Takdir edersiniz ki sublimasyon yazıcıda sublimasyon mürekkep kullanılmalı. Sublimasyon yazıcınızdan sublimasyon mürekkebiyle aldığınız çıktıdaki görseli transfer baskı makinesiyle basacağınız ürüne aktarırken transfer kağıdındaki subimasyon mürekkebi kağıttan ayrılarak ürüne geçiyor. Sizin de fark edeceğiniz gibi sublimasyon mürekkepler yer değiştirme özelliğine sahip olmayan, başka bir mürekkeple aynı işlemi yapmaya kalkarsanız... yani denemeyin deriz, başarılı olmaz.

 

Sublimasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

 

Sublimasyon boyaları sublimasyon mürekkeplerinin içerisinde mikroskobik yani çok çok küçük boyutlarda katı halde bulunur. Bu mürekkep sublimasyon olan püskürtmeli yazıcınızla transfer kağıdına aktarılır. Transfer kağıdı adından da anlaşılacağı gibi sublimasyon mürekkebinin kağıttan ürüne geçmesini sağlayacaktır.

 

Üzerinde görsel bulunan transfer kağıdını yerleştirilmesi gereken şekilde baskı yapacağınız ürüne yerleştirip transfer baskı presine koyduğunuzda yüksek sıcaklıkta boya kağıttan ayrılıp ürünün üzerine geçer. Sizin baskınız da böylelikle tamamlanmış olur. 

 

Sublimasyon Mürekkeplerini Nereden Alabilirim?

 

Siz de uygun fiyatlara sublimasyon mürekkepleri almak istiyorsanız sizleri teknofinal.com internet sitemize bekleriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.