x

Sublimasyon ve transfer baskı yaparken kullanmanız gereken orjinal inktec SubliNova transfer baskı mürekkepleri. 4 ve 6 renk sublimasyon mürekkepler.

Sırala
Görünüm:
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Süblimasyon Mürekkep

 

Süblimasyon mürekkep, süblimasyon baskı için kullanılan ürünlerden biridir. Baskı aşamasında kullanılacak olan desen, figür ya da yazılar süblimasyon yazıcı ile kâğıda aktarılır. Bu aktarma sırasında boya, gaz formundadır. Bu sayede belirli bir basınç ve sıcaklık uygulandığında baskı; kumaş, seramik gibi farklı yüzeylere kolayca ulaşır. 

 

Süblimasyon boya, mürekkebin içerisindeyken katı bir yapıdadır. Normal yazıcılardaki sıvılaştırma aşaması olmadan gaz formuna ulaşan boya sayesinde baskı almak daha kolay hale gelir. Bu boyalar sadece süblimasyon yazıcılarla beraber kullanılabilir.

 

Süblimasyon Baskı Mürekkepleri

 

Süblimasyon baskı için gerekli malzemelerden biri sublimasyon mürekkep çeşitleridir. Süblimasyon baskı mürekkepleri görevleri itibariyle baskı yapılırken figür, resim, fotoğraf, desen ya da yazıların süblimasyon yazıcılar aracılığıyla kâğıda aktarılmasını sağlamaktadırlar.

 

Sublimasyon mürekkep içindeki boya parçacıkları aslında katı halde olur. Ama aktarım sırasında bu parçaların gaz formuna geçmesi gerekir. Boya parçacıklarının gaz haline geçebilmesi için ise belirli bir sıcaklık derecesi ile basınca ihtiyaç duyulur. Diğer yazıcılardaki sıvılaştırma aşaması sublimasyon yazıcılarda atlanır ve boya bu yazıcılarda direk gaz durumuna geçer. Böylece baskı tekstil ürünleri, seramik, metal, taş ve ahşap gibi yüzeylere yapılabilir. Görüldüğü gibi sublimasyon mürekkep kullanılmadan baskı yapmak mümkün değildir.

 

Süblimasyon Mürekkep Nedir?

 

Sublimasyon mürekkepler boya parçacıklarının katı halden sıvı hale geçmesi ile baskı yapma uygulamasına dayanan sublimasyon baskı için gerekli olan en önemli malzemelerdir. Genel olarak mürekkepleri oluşturan boya parçacıkları katı forma bulunur ve normal mürekkeplerin bu yapısı doğrudan gaz haline geçebilme özelliği göstermezler. Yani sublimasyon yazıcılar içine yerleştirilen her mürekkep bu baskı yönteminde sonuç veremez.

 

Süblimasyon baskı mürekkepleri ise transfer makinesi tarafından basınç ve ısı verildiğinde katı halden gaz formuna hemen geçen bir niteliğe sahiptir. Sublimasyon baskı için özel olarak üretilen sublimasyon mürekkep çeşitleri sublimasyon transfer cihazları ile gereken koşullar sağlandığında transfer kağıdından ayrılıp belirlenen materyal üzerinde istenilen deseni, figürü ya da yazıyı oluşturarak baskının tamamlanmasını sağlar.

 

Süblimasyon Baskı Mürekkeplerinin Özellikleri

 

Sublimasyon mürekkep çeşitleri kaliteli ve sorunsuz bir sublimasyon baskısını elde etmek için kullanılır. Bu mürekkepler özleri itibariyle katı halden gaz haline geçebilirler. Bunun dışında sublimasyon baskı mürekkeplerinde aranan diğer özellikler yazıcıların kafalarını tıkamaması ve transfer cihazının kanallarından kolayca ilerleyebilmesi olmalıdır. Bu iki nitelik de mürekkebin gaz haline geçebilmesi ile ilgilidir.

 

Ayrıca Süblimasyon baskı mürekkepleri transfer kağıdına kolayca tutunmalı ve belirli bir sıcaklı ile basınçla transfer kağıdından ayrılıp baskı yapılacak materyale geçmelidir. Kaliteli bir tercih yapıldığında sublimasyon baskının bu mürekkepler yardımı ile canlı renklerde ve başarılı şekilde gerçekleştiği görülecektir. Bunun için Teknofinal’den inktec SubliNova transfer baskı mürekkeplerini edinebilirsiniz.

 

Capcanlı renkleri ve kalitesi ile bilinen Inktec sublimasyon mürekkeplerinde yellow, magenta, light magenta, cyan, light cyan ve black seçeneklerine göz atabilir, kolay mürekkep dolum aparatlarına Teknofinal’den sahip olabilirsiniz. Süblimasyon mürekkep fiyatları hakkında bilgi almak ve bu ürünleri edinmek için sitemizi ziyaret edin.

 

Süblimasyon Baskı Mürekkebinin Renk Çeşitleri Nelerdir?

 

Süblimasyon baskı mürekkebi renkleri arasında yellow, magenta, cyan, black gibi alternatifler vardır. Renkler, en canlı haliyle ilk önce kağıda ardından da baskı yapılacak yüzeye ulaşır. Kaliteli boyalar sayesinde renklerde zamanla solma meydana gelmez.

 

Hangi yüzey olursa olsun canlı renk yapısı sayesinde baskılar da kalitesini korumaya devam eder. Kaliteli renk dokusu sunan birbirinden özel tasarımlar ile tişörtler, yastıklar, kupalar ilgi çekici bir hale getirilebilir. Aynı zamanda kişilerin özel günlerde birbirlerine sunmak için tercih ettikleri fotoğraf ve isim baskılı ürünler de süblimasyon teknoloji sayesinde elde edilir.

 

Süblimasyon Mürekkep Kullanımı

 

Süblimasyon baskı sürecinde kullanılan tüm ürünler, bu işlemin yapısına uygun olmalıdır. Örneğin; sıradan tişörtler ya da seramik kupalar baskı işlemi için uygun değildir. Bu süreçte üzerine baskı yapılacak yüzeylerin polyester içermesi gerekir. Bunun yerine polyester içerikli transfer kâğıtları da kullanılabilir.

 

Süblimasyon mürekkeplerin her zaman beklenen kaliteyi sergilemesi için doğru koşullarda saklanması son derece önemlidir. Çok sıcak ya da soğuk ortam koşulları mürekkeplerin yapısında bozulmaya yol açabilir. Bunun yanı sıra ambalaj kapağının açık bırakılması nedeniyle kuruma meydana gelir. Tüm bunlar olmadığı takdirde her baskıda yüksek bir kalite sizi bekler.

 

Süblimasyon Mürekkep Hangi Yazıcılarda Kullanılır?

 

Sublimasyon fotoğraf yazıcısı çeşitlerinde en çok tercih edilen printer markalarından biridir. Doldurulabilir mürekkep besleme sistemine sahip bu yazıcı ile kâğıt üzerine baskı yaptığınızda ilk etapta soluk bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda endişelenmenize gerek yoktur çünkü canlı renklerle baskı yaptıktan sonra karşılaşırsınız.

 

Yazıcının püskürtme denetimi kabiliyetine sahip olması, tüm renklerin kullanılabilir durumda olup olmadığının anlaşılması yönüyle fayda sağlar. Epson süblimasyon mürekkep seçiminizi Teknofinal’de yer alan ürünlerden yaptığınız takdirde yazıcınızın her zaman problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

Süblimasyon Mürekkep Fiyatları

 

Teknofinal, size süblimasyon mürekkep fiyatlarında en uygun seçenekleri sunar. Bu sayede hem hobi olarak hem de ticari amaçla yaptığınız baskılarda yüksek bir kalite elde edersiniz.

 

100 ml ambalajlarda bulunan mürekkepler ile çok sayıda baskı almak mümkündür. Kaliteli ürünler sayesinde yazıcınızda tıkanma problemi meydana gelmez. Aynı zamanda mürekkepler doğru koşullarda saklandığı takdirde kurumaz. Bu son derece avantajlı ürünlere uygun fiyatlardan sahip olmak için hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Neden Sublimasyon Mürekkep Almalıyım?

 

Eğer transfer veya sublimasyon baskı işiyle uğraşıyorsanız veya uğraşmayı düşünüyorsanız baskı makinelerinin yanında sublimasyon yazıcıya da ihtiyacınız olacak. Basmak istediğiniz görseli bu yazıcı aracılığıyla çıktı alacaksınız. Bu yazıcıda da sublimasyon mürekkep kullanmanız gerekecek. Dolayısıyla transfer baskı veya sublimasyon işiyle uğraşan veya uğraşacak biriyseniz sublimasyon mürekkepler sizin bir numaralı arkadaşlarınızdan biri :) 

 

Sublimasyon Mürekkeplerinin Diğer Mürekkeplerden Farkı Nedir?

 

Çoğu zaman 'mürekkep' deyip geçtiğimiz bu metaryaller aslında kendi içinde birçok farklı kola ayrılmakta. Örneğin, yazılı bir metnin çıktısını almak için kullandığımız yazıcılardaki mürekkeple fotoğraf yazıcısındaki mürekkep veya fotoğraf yazıcısındaki mürekkeple sublimasyon yazıcıdaki mürekkep birbirinden oldukça farklıdır.

 

Takdir edersiniz ki sublimasyon yazıcıda sublimasyon mürekkep kullanılmalı. Sublimasyon yazıcınızdan sublimasyon mürekkebiyle aldığınız çıktıdaki görseli transfer baskı makinesiyle basacağınız ürüne aktarırken transfer kağıdındaki subimasyon mürekkebi kağıttan ayrılarak ürüne geçiyor. Sizin de fark edeceğiniz gibi sublimasyon mürekkepler yer değiştirme özelliğine sahip olmayan, başka bir mürekkeple aynı işlemi yapmaya kalkarsanız... yani denemeyin deriz, başarılı olmaz.

 

Sublimasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

 

Sublimasyon boyaları sublimasyon mürekkeplerinin içerisinde mikroskobik yani çok çok küçük boyutlarda katı halde bulunur. Bu mürekkep sublimasyon olan püskürtmeli yazıcınızla transfer kağıdına aktarılır. Transfer kağıdı adından da anlaşılacağı gibi sublimasyon mürekkebinin kağıttan ürüne geçmesini sağlayacaktır.

 

Üzerinde görsel bulunan transfer kağıdını yerleştirilmesi gereken şekilde baskı yapacağınız ürüne yerleştirip transfer baskı presine koyduğunuzda yüksek sıcaklıkta boya kağıttan ayrılıp ürünün üzerine geçer. Sizin baskınız da böylelikle tamamlanmış olur. 

 

Sublimasyon Mürekkeplerini Nereden Alabilirim?

 

Siz de uygun fiyatlara sublimasyon mürekkepleri almak istiyorsanız sizleri teknofinal.com internet sitemize bekleriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.