x
önpecere.jpg (202 KB)
Sırala
Görünüm:
85,01 TL
76,28 TL (KDV Dahil)
%10 indirimli
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Süblimasyon Baskı Tabak Çeşitleri

Süblimasyon baskı, Fotoğraf ya da dijital ortamda hazırlanan grafiklerin özel üretilmiş olan yazıcılarla istenen nesne üzerine aktarılmasıdır. Yazıcılarda ön hazırlığı tamamladıktan sonra fotoğraf ya da grafikleri porselen tabağa baskı yapar. Süblimasyon baskılarda özel olarak üretilmiş mürekkepler kullanılır. Bu mürekkepler yüksek ısı ile gaz fazına geçer. Yüksek ısı altında süblime olan özel mürekkepler, pres yardımı ile porselen ya da metal tabaklara aktarılır.

Süblimasyon baskılar seramik veya porselen yüzey dışında da kullanılabilir. Süblimasyon kupa bardak, sublimasyon baskının en çok uygulandığı yüzeylerden biridir. Baskılarda, istenen renklerin yıllarca değişmeden, dayanıklı şekilde kalmalarını sağlayacak kalitede üretilen materyaller kullanılır.

Süblimasyona Uygun Tabak Özellikleri Nelerdir?

Süblimasyon porselen tabaklar sağlam yapısı ve göz dolduran şıklığı ile kullanıcılar çok şık seçenekler sunuyor. Porselen tabaklara canlı renkler ile baskı yapabilirsiniz. Porselen tabakları şeffaf renkli plastik ayak ile masaüstü olarak kullanabileceğiniz gibi tabak askısı ile duvara asılmış bir ürün olarak da kullanabilirsiniz. Metal tabaklar ise gümüş ve gold renkleri çok estetik bir kullanım sunar. Tabaklara logo baskı da yapabilirsiniz.

Porselen, gümüş ya da gold metal tabakların özellikleri şu şekildedir.

Sublimasyon porselen tabak; transfer baskı sistemine uygun 15.5, 20 ve 27 cm çapında üretilir. Fotoğrafçılar, hediyelik eşya satan mağazalar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünleri reklamcılar, digital baskı merkezleri, copy centerlar da çok fazla tercih eder. Süblimasyon ve lazer baskı sistemine uygun olan tabaklar, kalitesi ile uzun yıllar kullanıma uygundur. Kutusuz olarak satılan porselen plaket tabağı seçeneklerini toplu olarak da satın alabilirsiniz.

Süblimasyon gold tabak; altın renkte, plaket olarak tasarlanmış süblimasyon metal tabaklar, 25 cm çapındadır. Gold plaket tabağı iç ebatı ise 15,6 cm’dir.

Süblimasyon gümüş tabak; gül desenli gümüş metal tabak, 25cm’dir. Tabak içindeki düz metale baskı yapılabilir. Süblimasyon gül desenli gümüş metal tabak iç ebatı birbirinden farklıdır. 20 cm çapında olan tabakların iç ebatı 15,6 cm’dir. Gümüş tabak en çok tercih edilen tabak çeşitlerinden biridir.

Süblimasyon Tabak Baskı Talimatı

Porselene baskı, 3D Süblimasyon baskı makineleri ile tabağı kapsayabilecek şekilde ful baskı yapma imkanı sunar. Tabak baskı preslerinde baskı alanı 10 cm’dir. Baskı sırasında vakum pedinde yer alan eski lekelerin geçmemesi için üzerini bir transfer baskı kağıdı ile kapatmanız gerekir. Porselen tabak üzerine 3D makinelerle 200 derece, 450 saniye ayarında baskı yapabilirsiniz.

Porselene tabak baskı preslerinde, 200 derece, 600 saniye ayarında baskılar gerçekleştirebilirsiniz. Baskı derecesi ve süresi kullandığınız makinenin özelliklerine göre farklılığa sahiptir. Transfer kağıdı, transfer mürekkebi markası ve tasarımlar da baskı derecesi ve süresi üzerinde rol sahibidir. Kağıdını baskı işlemi tamamlandıktan sonra 2 dakikada baskılı tabağınızı alabilirsiniz. Bu şekilde alacağınız sonuçlar da çok daha kaliteli olacaktır.

Süblimasyon Tabak Fiyatı

Süblimasyon baskıya uygun olan tabaklar, özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Uygun fiyata porselen tabaklar, boyutlarına göre fiyatlandırılır. 15.5, 20 ve 27 cm tabaklar, boyutlarına göre farklı fiyatlara sahiptir. Renkli tabaklar porselen, üstün kalitesi ve avantajlı fiyatları ile kullanıcılardan tam not almayı başarır. Kalitesi ve uzun kullanım imkanı sunması ile daha profesyonel sonuçlar almayı sağlayan tabaklar, uygun fiyat avantajlarıyla beklentilerinizi en iyi şekilde karşılıyor. Teknofinal üzerinden satın alabileceğiniz porselen kaplar farklı boyutları, farklı materyalleri ve uygun fiyatları ile beğenilerinizi bekliyor. Hızlı kargo avantajı ile satın alacağınız ürünleri toptan alabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.