x
Siyah (Koyu Renk) Pamuklu T-Shirt Üzerine Baskı Nasıl Yapılır?

Siyah (Koyu Renk) Pamuklu T-Shirt Üzerine Baskı Nasıl Yapılır?

25 Nisan 2021

Siyah Pamuklu T-Shirt Üzerine Baskı Nasıl Yapılır? Soruyu böyle sorduk ama burada bahsedeceğimiz konunun en önemli özelliği t-shirt’ün rengi koyu ise yani siyah gibi ise kullanacağınız yöntem bu olmalıdır. Kumaşın cinsi önemli değildir. Pamuk, viskon, keten, ipek olabilir.

Siyah t-shirt baskısındaki bir diğer önemli şey ise koyu zemin transfer kağıdıdır. En kaliteli sonuçlar için Best koyu zemin transfer kağıdı kullanabilirsiniz. Tüm kişiye özel koyu zemin baskılarınız için sadece koyu renk t-shirt değil, koyu renk çanta, şapka, mutfak önlüğü ve bez çanta gibi ürünlerde de bu ürünü kullanabilirsiniz.

Bu önemli ön hazırlık konularını öğrendikten sonra aşağıdaki aşamaları uygularsanız artık sizin için de siyah t-shirt’e baskı yapmak çok kolay olacak. 

1-) İlk olarak hazırladığınız veya tasarladığınız görseli standart bir grafik programında (photoshop olabilir) doğru renkler için CMYK modunu kullanarak dönüştürün. Eğer mevcut ise, tedarikçinizden temin edilmiş grafik şablonlar kullanın. Bu sayede ebat problemi yaşamazsınız. Veya elinizde bulunan T-Shirt’e göre uygun bir ebat belirleyin.

2-) Önceden hazırladığınız Sublimasyon Yazıcısında baskı yapacağınız İmajı yazıcı ayarlarında diğer baskılar gibi tersten (ayna yansıması) DEĞİL düz olarak yapılmalı ve kaliteyi “yüksek” seçerek sublimasyon transfer kâğıdı üzerine çıktı alınız.

3-) Kağıdın MAT yüzeyine çıktı alınması gerekmektedir. Çıktıyı aldıktan sonra kağıdın arka tarafında bulunan parlak kısmını yavaş bir şekilde söküp kağıdı ikiye ayırın.

4-) Üzerinde baskısını yapacağınız görsel olan koyu zemin transfer kağıdı baskılı alan t-shirt üzerine gelecek şekilde ısı bandı kullanarak düzgünce sabitleyin.

5-) Koyu zemin transfer kağıdının üzerine yağlı kağıdı yerleştirip sabitleyin.

6-) T-shirt baskısı yapacağınız düz pres ısı transfer baskı makinenizin basınç, sıcaklık ve baskı süresini ayarlayın. Makinenizi yaklaşık 130 derece 20 saniyeye, basıncıda en sıkı şekilde ayarlayın (Süre ve zaman kullanılan makine, transfer kağıdı ve mürekkepe göre değişiklik gösterebilir.)

7-) Süre bitiminde gerekli tedbirleri alarak (Makine çok sıcaktır eliniz yanabilir.) baskı işlemi biten tişörtün üzerindeki yağlı kağıdı çıkartın. t-shirt üzerindeki baskının çok güzel olduğunu göreceksiniz.

NOT : T-shirt için yıkama talimatı : Ters çevirilerek elde yıkanır. Suyun sıcaklığı 30 dereceyi aşmamalıdır. Baskı ömrü için beyazlatıcı ve çamaşır suyu kullanılmamalıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.