x
3D Telefon Kılıfına Baskı Nasıl Yapılır?

3D Telefon Kılıfına Baskı Nasıl Yapılır?

07 Mayıs 2021

Sublimasyon Telefon Kılıfına (Kapağına) Nasıl Transfer Baskı Yapılır?

A3 3D sublimasyon transfer baskı makinesinde 3D telefon kapağı (kılıfı) basımını inceleyebilirsiniz. Telefon kılıfı baskısı için gerekli malzemeler; 3D sublimasyon telefon kılıfı, 3D telefon baskı kalıbı ile soğutması, sublimasyon yazıcı (mürekkep, transfer kağıdı), 3D transfer baskı makinesi ve termal ısı bandıdır.

- Baskı için gerekli malzemeleri aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz ;

1-) 3D sublimasyon telefon kılıfı

2-) 3D sublimasyon baskı kalıbı

3-) Sublimasyon Yazıcı

4-) Sublimasyon Mürekkep

5-) Transfer Baskı Kağıdı

6-) 3D Transfer Baskı Makinesi

7-) Termal Isı Bandı

Şimdi gelelim telefon kılıfına nasıl baskı yapacağımıza;

1. Öncelikle sublimasyon (transfer baskı) yapılacak görsel kullanmakta olunan programda kılıfının ölçülerine göre ayarlanır. (Telefon kamerası yeri görselin hangi detayına denk geleceğine dikkat edilmelidir.)

2. Görsel uygun bir şekilde ayarlandıktn sonra program üzerinde sharpen (keskinlik) ve contrast verilir. Transfer kağıdı üzerindeki mürekkebin ürün üzerinde daha canlı görünmesi için önerilir.

3. Kılıfı hazırlarken bu sırada 3D A3 Multi-Fuction Sublimasyon Transfer Baskı Makinesi uygun sıcaklık ve süre seviyesine getirilir. Yaklaşık sıcaklık 195°, süre 8:30 dk'dır.

4. Görseli transfer baskı kağıdına püskürtmeli yazıcıdan çıktı aldıktan sonra sublimasyon kapak 3D telefon kalıbına takılır ve transfer kağıdına aldığımız çıktı termal ısı bandı ile yapıştırılır (bantlanır).

5. Sublimasyon kağıdını yapıştırılırken telefon kapağının köşelerine dikkat edilmelidir. Transfer kağıdı, kapak üzerinde katlanmamalıdır. Katlandığında mürekkep o kısımda tam olarak ürüne geçmeyebilir. Sağ taraftaki resimde görüldüğü gibi kağıt köşelerinden kesilir ve kapağı çevreleyecek şekilde 4 köşesinden sarılır.

6. Hazırlanan kalıp 3D transfer baskı makinesinin tam ortasına gelecek şekilde yerleştirilir ve makinenin vakumlama özelliği çalıştırılır. Resimdeki ok ile gösterilen alanlar dahil hiç hava kalmaması gerekir. Kalıp oynatılmaya çalışıldığında yerinden oynamamalıdır. Vakumlama işleminden sonra transfer baskı için ayarlanan süre başlatılır. 

7. 3D makinede hazırlanan kalıp üzerindeki telefon kapağı çıkarılır ve soğutma kalıbına resimdeki gibi takılır. Kapağın alt kalıba değen kısmı resimdeki gibi tam oturmalıdır. Kapak soğumadan sıcak halde iken soğutma kalıbına alınmalıdır. Aksi takdirde kapak kendi şekil alır ve telefona takıldığı zaman uymayabilir. Bu sorunun yaşanmaması için kalıp mümkünse orijinal telefon kalıbı kullanılmalıdır.

Teknofinal Dış Ticaret Limited Şirketi olarak Sultangazi'deki Ofis, showroom ve Eğitim bölümümüzde dilerseniz sublimasyon baskı hakkında bilgi alabilir, yapımı ile ilgili eğitim alabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.