x
PENCERE-AÇILIR.jpg (126 KB)
Fotoğraf Albüm Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf Albüm Çeşitleri Nelerdir?

09 Mayıs 2021

Teknofinal Dış Tic. Ltd. Şti olarak 2009 yılında başladığımız fotoğraf albümleri ithalatı ve üretimine, her geçen gün yeni model, renk, dekoratif ve modern kapak tasarımları ile özellikle fotoğrafçı, kırtasiyeci, e-ticaret satıcıları, hediyelik sektöründe çalışan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Fotoğraf Albümleri çok tercih edilen hediyelik ürün grubundadır. Çünkü fotoğrafı seven ve fotoğraflarını fotoğraf kağıdına bastıran hepimiz, Bu fotoğrafları yıllarca torunlarına kadar saklıyabilmek için Fotoğraf Albümlerine ihtiyacı vardır.

Fotoğraf Albüm Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf Abümleri ölçülerine, iç yapraklarının özelliklerene göre birçok farklılıkları vardır. Öncelikle Kapak Modellerinden bahsedelim. Fotoğraf Albümlerinin kapakları öyle önemlidir ki, Bu kapak modelleri sayesinde Fotoğraf Albümleri ve bebek, çocuk, genç, deri, ahşap, pencereli, kutulu, amatör fotoğraf albümleri olarak anılırlar. 

Fotoğraf Albümlerinin iç yapraklarından bahsedersek; içerisine aldığı fotoğraf adetlerine göre, 100'lük, 200 'lük, 300'lük, 400'lük, 500 'lük, 600'lük Fotoğraf Albümleri, Albüm içerisine koyulan Fotoğrafların ebatlarına göre ise; 10x15, 13x18, 15x21 fotoğraf albümü ismini alır.

Satıcı firmalar fotoğraf albümlerini satarken belirli tabirler kullanırlar ve kullanıcılar bu tabirleri bazen anlayamazlar. Bu nedenle sizler için Piyasada en çok satılan fotoğraf albüm isimlerinin açıklamalarını anlaşılır olarak sıralamak gerekirse,

100'lük 10x15 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 46100 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 100 adet 10cm. x 15cm. ebadında genellikle dikey fotoğraflar konulabilen albümlerdir. Bu model albümler genellikle promosyon (fotoğrafçıların hediye olarak verdiği) çeşitleri olduğu gibi, çok özel kapak modelleri de vardır. 

200'lük 10x15 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 46200 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 200 adet 10cm. x 15cm. ebadında genellikle yatay fotoğraflar konulabilen albümlerdir. En çok hediye edilen modellerdendir. Genellikle hediye olarah tercih edildiği için ekonomik modelleri olduğu gibi, çok kaliteli deri ve modern kapak modelleri de mevcuttur. 

300'lük 10x15 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 46300 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 300 adet 10cm. x 15cm. ebadında genellikle yatay fotoğraflar konulabilen albümlerdir. Çok tercih edilen ekonomik fotoğraf albüm çeşitlerindendir. Kutulu, kutusuz, ekonomik çeşitleri bulunmaktadır.

600'lük 10x15 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 46600 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 600 adet 10cm. x 15cm. ebadında genellikle hem dikey hem de yatay fotoğraflar konulabilen albümlerdir. Fotoğrafı sevenler ve uzun süre saklamak amacı ile tercih edilirler. Genellikle kutuludur ve kalitelidir.

100'lük 13x18 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 57100 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 100 adet 13cm. x 18cm. ebadında genellikle dikey fotoğraflar konulabilen albümlerdir. Klasik ölçülerin daha büyük ebadı olan bu 13x18 ebadı profesyonellerin tercihidir.

100'lük 15x21 Fotoğraf Albümü: Üretici tarafından 68100 olarak adlandırılar bu fotoğraf albümü içerisine 100 adet 15cm. x 121cm. ebadında genellikle dikey fotoğraflar konulabilen albümlerdir. Genellikle düğün salonlarında ve düğün çekimlerinde kullanılan fotoğraf ebadı olduğu için genellikle düğün fotoğraf albümü olarak ta adlandırılır.

Son olarak günümüzde en çok tercih edilen fotoğraf albümlerinden biri olan manyetik yani yapıştırmalı dediğimiz albümün iç yapraklarının her türlü fotoğraflara özellikle poloroid gibi birçok fotoğrafın da koyulduğu yapıştırmalı fotoğraf albümleridir. Bu fotoğraf albümlerinin iç yaprakları üzerindeki koruyucu jelatin kaldırılır içerisine fotoğraflar isteğe göre dizilir ve tekrar defalaca tekrar yapıştırılır ve istenildiği zaman fotoğraflar değiştirilebilir.

Kısacası, Fotoğraf Albümü satın alacaksanız elinizdeki fotoğrafların ebat ve sayısına göre ve kendi beyeneceğiniz Fotoğraf albümünün kapağına karar vermeniz ve buna göre bir seçim yapmanız gerekmektedir.

Websitemizde tüm Fotoğraf albümlerimizi kategorilerine ayırarak Fotoğraf Albümü seçmenize yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca Fotoğraf Albümü satın alırken en son dikkat edeceğiniz konu ise Fotoğraf Albümünün kalitesidir. Eğer bir fotoğraf albümü açıklamasında amatör kelimesi var ise bu fotoğraf albümünü gündelik fotoğraflar için kullanmalısınız. Fotoğraflarınızı yıllarca torunlarınıza kadar veya daha fazla saklamak istiyorsanız kaliteli deriden üretilmiş Fotoğraf Albümlerini seçmelisiniz. Çünkü bu albümlerin iç yaprakları da en az derisi kadar kaliteli ve uzun ömürlüdür. Kısacası Fotoğraf Albümü fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi ile de alakalıdır. Fotoğraf Albümünün kapağı ne kadar kaliteli ise, albümün iç yaprakları da o kadar kalitelidir diyebiliriz.

Umarım bu makalemizde Fotoğraf Albümleri ile ilgili kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmişsinizdir. yapıştırmalı ve geçmeli fotoğraf albümlerinin biraz daha ayrıntısını anlatacağız.

Bu blog yazımızı da inceleyebilirsiniz: Neden Kişiye Özel Hediye Satmalıyım?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.