peeen222cere-yeni.jpg (58 KB)
Sublimasyon Baskı Talimat ve Süreleri Nedir?

Sublimasyon Baskı Talimat ve Süreleri Nedir?

06 Mayıs 2021

Sublimasyon Baskı yapmak, bu işi bilen kişilere çok basit gelir. Fakat yeni kullanıcılar sublimasyon baskılarda çok zorlanırlar. Bu bloğumuzda sublimasyon baskı talimat ve sürelerini anlatacağız. Sublimasyon baskılarınızda kaliteli netice alabilmek için diğer bloglarımızda, sublimasyon yazıcı, sublimasyon mürekkebi, transfer kağıdı, transfer makinesi ve baskı yapacağınız sublimasyon baskıya uygun ürün gerektiğini anlattık.

Şimdi ise bu ürünlerin ne kadar süre makine içerisinde beklemesi gerektiğini ve maknenin ayarlanması gereken ısı derecelerine değinmeye çalışacağız. 

Fakat şimdiden söyleyelim, Sublimasyon baskı sıcaklık ve sereleri tüm marka model ve ebatlar ve hatta makine içerisine koyduğunuz baskı ürünün büyüklüğü veya küçüklüğü bile baskı ısı derecesi ve süresini etkileyeceğini unutmayın. Şimdi kendi kendinize soracaksınız, ben nasıl bileceğim? nasıl makinemin ısı derecesini ve süresini ayarlayacağım? diye sorular soruyorsunuz. Korkmayın! Birkaç baskıdan sonra kesinlikle bu işe alışacaksınız hatta bizden dahi daha iyi öğreneceksiniz. Çünkü kullanıcılar bir zaman sonra satıcıların bilgisini geçerler. 

Şimdi Sublimasyon Baskı Talimat ve Sürelerine geçelim. Hemen aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Sizlere en çok baskı yapacağınız ürünleri yazmaya çalıştık. Daha fazla ürün ayrıntı ve açıklama için lütfen ''youtube'' vidyolarımızı izleyin ve kanalımızı takip edin. Süre ve sıcaklık 'ların ortalama süreler olduğunu unutmayınız. Bu derece ve süreler bulunduğunuz koşullara, kullanılan malzemelere ve makinelere göre değişiklik gösterebilir. Ürün büyük ya da küçük ise bekleme süresi değişiklik gösterebilir. Lütfen dikkat ediniz.

ÜRÜNLER

DERECE

 SANİYE  

 JELATİN 

 BASKI ŞEKLİ

 TEKSTİL ÜRÜNLERİ (Tişört, yastık, flama, takvim, şapka vs.)

190

80 

YOK

Düz pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır. Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır .Ürünün  baskı yapılacak kısmı yukarı bakacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı  transfer kağıdı  fotoğraf  ürüne  bakacak  şekilde düzgünce  koyulur. Yanmaz teflon kağıdı en üste  koyularak  pres kapatılır.

PAMUKLU KUMAŞ

 

130

 

20 

 

YOK

Pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır. Yazıcıdan Koyu Zemin transfer kağıdına düz baskı alınır .Kağıdın baskı yapılan zemini kağıt yüzeyinden ayrılır. Ürünün baskı yapılacak kısmı yukara bakacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı transfer kağıdı fotoğraf size bakacak şekilde düzgünce koyulur ve üstüne yağlı kağıt koyularak pres kapatılır.

KUPA BARDAK

190

185 

YOK

Kupaya kupa presinde baskı yapmak için pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır. Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır .Ürünün  baskı yapılacak kısmına kağıt yanmaz  bant yardımıyla yapıştırılır. Ürün prese koyularak kapatılır. ithal kupalarda SK07 kağıt ile baskı yapmanız önerilir.

METAL ÜRÜNLER

190

55 

VAR

Pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır.Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır .Ürünün  baskı yapılacak kısmındaki jilatin çıkarılır. Ürün  yukarı bakacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı  transfer kağıdı  fotoğraf  ürüne  bakacak  şekilde düzgünce  koyulur. Yanmaz teflon kağıdı en üste  koyularak  pres kapatılır.

PUZZLE - YAPBOZ

190

80 

YOK

Pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır.Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır. Ürünün baskı yapılacak kısmı yukarı bakacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı  transfer kağıdı fotoğraf  ürüne  bakacak şekilde düzgünce koyulur. Yanmaz teflon kağıdı en üste  koyularak  pres kapatılır.

FRP, MDF, ADF, HDF ÜRÜNLERİ

190

60 

VAR

Pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır.Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır.Ürünün  baskı yapılacak kısmındaki jilatin çıkarılır. Ürün yukarı bakacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı transfer kağıdı  fotoğraf  ürüne bakacak  şekilde düzgünce  koyulur. Yanmaz teflon kağıdı en üste  koyularak  pres kapatılır.

KRİSTAL CAMLAR

200

450

YOK

Pres ürüne uygun sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır. Yazıcıdan transfer kağıdına düz baskı alınır. Kağıt altta ürün üstte olacak şekilde  düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı  transfer kağıdı  fotoğraf ürüne bakacak şekilde düzgünce  koyulur. Prese koyularak kapatılır.

ROCK PHOTO (TAŞ ÜRÜNLER)

200

450

YOK

Pres ürüne uygun  sıcaklığa,süreye ve ürün kalınlığına göre yüksekliği (Kapatma basıncı )ayarlanır.Yazıcıdan transfer kağıdına ters baskı alınır. Kağıt altta ürün üstte olacak şekilde düz prese konur ve yazıcıdan çıkan baskılı  transfer kağıdı fotoğraf  ürüne  bakacak  şekilde düzgünce  koyulur. Prese koyularak kapatılır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.