x
ÖNPENCEREL.jpg (110 KB)
Sublimasyon Türk Kahve Fincanı Baskısı Nasıl Yapılır?

Sublimasyon Türk Kahve Fincanı Baskısı Nasıl Yapılır?

25 Nisan 2021

Sublimasyon baskının olmazsa olmazı olarak değerlendirebileceğimiz türk kahve fincanı çok değerli bir hediye olup, fincan baskısı da hediyelik ürün satışı yapan firmaların vazgeçemediği bir üründür.

Sadece şu şekilde bile düşünülebilir, her gün binlerce kız istemesi gerçekleşmekte, damat kahve fincanı kullanılmakta ve espirili bir fincan kullanmak her yeni evlenmek isteyen gencin arzularına küçük bir dokunuş olmakta. :)

Pekiii; türk kahve fincan baskısı nasıl yapılır? Ve hangi transfer makineleri bu baskıları yapabilir?

Bu konu çok önemlidir, bilindiği gibi türk kahve fincanı baskısı yapmak için kupa baskı makinesine ihtiyaç vardır fakat burda önemli bir nokta var: Her kupa baskı makinesi maalesef ki türk kahvesi fincan baskısı yapmayabilir. Bu nedenle kupa baskı makinesi satın alacağınız zaman satıcıya lütfen bu konuyu sormanız lazım ve bu alacağınız baskı makinesinin türk kahve fincanına da baskı yapıp yapmayacağını kesinlikle öğrenmeniz lazım ve satın aldığınız makinenin türk kahve fincan aparatını da satın almanız gerekiyor.

Şimdi gelelim asıl soruya 'Bu aparat nasıl bir aparattır ve fiyatı nedir?'  Aşağıda sizler için hazırladığım kupa baskı makineleri ile uyumlu aparatlara bakarsanız güncel kahve fincanı baskı aparat fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. Türk kahvesi fincanı aparatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Tekli Kupa Makineleri: Bu tekli kupa baskı makinesinin standart kupa baskısını yapmaya yarayan ped kısmı yerine türk kahve fincanı baskı pedi takılarak mükemmel fincan baskıları yapabilirsiniz.

İkili Kupa Baskı Makineleri: Bu çiftli kupa baskı makinesinin iki adet kupa baskı pedi bulunur ve bu avantaj kullanılarak ikinci bölüme türk kahve fincanı baskı pedi takılır ve muhteşem bir şekilde aynı anda hem standart kupa bardak baskısı hem de türk kahve fincan baskıları yapabilirsiniz.

3D Kupa Bardak Baskı Makineleri: Yeni nesil kupa bardak baskı makinesi olarak adlandırılan bu baskı makine içerisindeki aparatlar sayesinde birçok farklı ebat kupaya da baskı yapabilme imkânı vardır. En önemli avantajı ise aparatları hem çok hesaplı ve ucuz hem de takıp çıkarması kolaydır. Ama bizim tavsiyemiz çok fazla tak çıkar yapmamanızdır.

Combo Baskı Makineleri: Bu transfer baskı makinesine de türk kahve fincan baskı pedi takılabilir veya extra aparat da alınabiir. Bu konu hakkında daha fazla bilgiye Teknofinal Müşteri Temsilcileri ve Teknik Servis ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıra geldi 'Türk Kahve Fincanı baskısı nasıl yapılır?' sorusuna... Bu blogta sizlere sublimasyon türk kahvesi baskıları nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını da arayacağız.

Türk kahve fincanı baskısı sanıldığının aksine oldukça kolaydır ve standart kupa bardak baskısı ile aynı yöntem kullanılır.

1-) İlk olarak hazırladığınız veya tasarladığınız görseli standart bir grafik programında (photoshop olabilir) doğru renkler için CMYK modunu kullanarak oluşturun. Eğer mevcut ise, tedarikçinizden temin edilmiş grafik şablonlar kullanın. Bu sayede ebat problemi yaşamazsınız. Ya da elinizde bulunan fincanın enini ve boyunu ölçebilirsiniz.

2-) Önceden hazırladığınız sublimasyon yazıcısında görseli yazıcı ayarlarında tersten (yansıtılmış) seçeneğini ve kaliteyi “yüksek” seçerek sublimasyon transfer kâğıdı üzerine çıktı alınız. Basılmış kağıdın baskılı alanını bir makas yardımı ile kesip ayırın.

3-) Üzerinde baskısını yapacağınız görsel olan transfer kağıdını baskılı alan fincana gelecek şekilde ısı bandı kullanarak düzgünce yapıştırın.

4-) Türk kahvesi fincanı transfer baskı makinenizin basınç, sıcaklık ve baskı süresini ayarlayın. Makinenizi yaklaşık 190 derece, 185 saniyeye basıncı da en sıkı şekilde ayarlayın, (Süre ve zaman kullanılan makine, transfer kağıdı, mürekkep ve ürüne göre değişiklik gösterebilir – 3D makinelerde farklılık gösterebilir).

5-) Türk kahvesi transfer baskı makineniz tam ısıya ulaştığında fincanı makinenin içerisine koyun ve sıkıca kolu kapatın ve kupa süre bitimine kadar makinenin içerisinde kalsın.

6-) Süre bitimizde gerekli tedbirleri alarak (Kupa çok sıcaktır – eliniz yanabilir) Türk kahve fincanınızı makineden çıkartın ve 1-2 dakika bekledikten sonra fincan üzerindeki kağıdı çıkartın. Türk kahve fincanınızın üzerindeki baskının çok güzel olduğunu göreceksiniz.

7-) Hemen arkasından defalarca türk kahvesi fincanı baskısı yapabilirsiniz. Güle güle kullanmanız veya satış elde etmeniz dileğiyle...

Bu blog yazımız da ilginizi çekebilir: 3D Sublimasyon Baskı Mekinesi Nedir?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.