x
önpecere.jpg (202 KB)
3D Sublimasyon Baskı Makinesi Nedir?

3D Sublimasyon Baskı Makinesi Nedir?

07 Mayıs 2021

3D Sublimasyon Baskı Makinelerinin en önemli özelliği ürünün hertarafına baskı yapabilir olmasıdır.

3D Sublimasyon Baskı Makinelerden en göze çarpanları SB-3042 ve SB-6100 makineleridir. Her iki makine ile Kahve fincanına da Sublimasyon baskılar yapabilirsiniz. Öncelikle bu makineleri kısaca size tanıtalım;

SB-3042 : Tüm tekstil hariç ürünlerin tüm yüzeylerine baskı imkanı sağlayan makinedir. 3D vakum sayesinde basılacak ürüne zarar vermediği için, üründe kırılma, çatlama meydana gelmez. Ayrıca geleneksel preslere göre daha avantajlıdır. Sublimasyon baskı ürünlerine baskı yapabilmeniz için en çok tercih edilen makine 3D transfer baskı makinesidir.

Hangi ürünlere baskı yapabilirsiniz? Hemen söyleyelim, 3D Telefon kılıfı ve tablet kılıfları, tüm çeşit kupalar (oval kupalar dahil), Puzzle , Mouse pad  , Porselen ve seramik tabaklar, süblimasyon taşKristal camlar,  Oval camlar ,  Plaket 'ler ,  Metal Ürünler ve birçak ürün daha…

3D sayesinde tabak, telefon kapakları, kupa gibi ürünlerin tüm kaplama alanlarına baskı imkânı sağlar. Bununla kalmayıp eski sistem makinelerdeki tabak ve kupa kırma olayı tamamen ortadan kalkmıştır. Peki, bu makinenin özellikleri nelerdir:

1. Baskı ürünün her tarafına baskı yapabilme özelliği.

2. Transfer ölçüleri: 300mm x 420mm x 110mm.

3. Makine ölçüleri: 470mm x 590mm x 290mm.

4. 12 adet kupayı aynı anda basabililme özelliği.

5. Aklınıza gelebilcek her türlü sert zemin sublimasyon uyumlu malzemelere baskı yapabilme özelliği.

6. Tek bir makine ile geleneksel 3 makinenin işini yapabilme özelliği.

7. Güç: 2800W

8. Teknofinal Tarafından Satılan Best Sublimasyon Makineleri 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı GARANTİLİDİR.

SB-6100 : 3D Kupa Baskı Makinesi ise fiyat yönünden avantajlı olup, sadece kupa baskılarının kenarlarına da kaliteli bir şekilde baskı yapılabilmesi için üretilmiştir. Baskı kalitesi çok yüksektir. Doğru transfer kağıdı ve mürekkebi kullanıldığında Sublimasyon baskının bozuk çıkma ihtimali yoktur.

Peki, bu makinenin özellikleri nelerdir:

1. Transfer çıktısındaki görseli kupaya baskı işlemi yaparken 3D (sıfıra sıfır ) sonuçlar vermektedir.

2. Maximum ısı ve süre 400 derece, 420 saniye'dir.

Kısaca anlatmaya çalıştığımız bu 3D sublimasyon transfer baskı Makinelerinin bir diğer üstün özelliği ise eski preslerde olduğu gibi preslerde yükseklik ayarına gerek olmamasıdır. Baskı sistemi tamamen ürünü kavrama mantığına göre çalışır ve sıcaklık ürüne direk temas etmediği için sublimasyon baskı kalitesi diğer makinelere göre daha yüksektir.

Peki bu makinelerin dezavantajı yokmudur? Hemen bahsedelim. 3D Sublimasyon Transfer Baskı Makinelerinin dezavantajı baskı sürelerinin diğer makinelere göre daha uzun olmasıdır. Bu süreleri makinelerin deyat sayfalarında bulabilirsiniz veya müşteri temsilcilerimizden veya teknik servisimizden öğrenebilirsiniz.

Bu blog yazımızı da inceleyebilirsiniz: Sublimasyon Baskı Ürünleri Nelerdir?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.