x
ÖNPENCERE.jpg (56 KB)
Sublimasyon Baskı Nasıl Yapılır?

Sublimasyon Baskı Nasıl Yapılır?

24 Nisan 2021

Şimdi de sizlere Sublimasyon baskının nasıl yapıldığından bahsedelim; Öncelikle baskısını yapacağınız imajı (fotoğrafı) photoshop, corel v.b programlardan yardım alarak bilgisayarınızda ayarlamalısınız ve daha sonra içerisinde sublimasyon mürekkep bulunan sublimasyon yazıcınızdan bu görseli sublimasyon baskı uyumlu transfer kağıtlarına çıktı almalısınız. Sonrasında baskı yapacağınız görselin bulunduğu sublimasyon kağıdını/ transfer kağıdını gereken şekilde (fotoğraf basılı yüzey baskı yapılacak ürünün üzerine gelecek şekilde) ürüne yerleştirip ısı transfer baskı makinesinin içerisine koyuyorsunuz. Ardından transfer baskı makinesinin verdiği sıcaklıkla transfer kağıdındaki sublimasyon mürekkep kağıttan ayrılıyor ve ürüne yapışıyor. 

Üstelik, bu işlem doğru bir şekilde yapıldığında baskı ele gelmiyor ve adeta  baskı yaptığınız ürünün bir parçası hâline geliyor. Baskı yaptığınız ürünü defalarca kez yıkıyorsunuz ve resim veya yazı üzerinde kalmaya devam ediyor :)

Şimdi gelelim sublimasyon baskı yapabilmek için elinizde hangi araçlar olması  gerektiğine... Bu ekipmanla şu şekilde sıralanabilir:

Pekii, akıllarda bir soru daha var muhtemelen 'Her ürüne sublimasyon yapılabilir mi? / Hangi ürünlere sublimasyon baskı yapılabilir?' Maalesef her ürüne sublimasyon baskı yapamazsınız. Baskı yapacağınız ürünün polyester içerikli olmalıdır. Peki bu ürünleri nereden temin edebilirsiniz? İşte bunun için Teknofinal var. Sizler için sattığımız sublimasyon baskıya uygun kupa/bardak, süblimasyon taş, saat, tabak, puzzle, yaka kartı, anahtarlık, fayans, ödül plaketleri ve daha yüzlerce ürünü internet sitemizden inceleyebilirsiniz. Çeşitli sublimasyon baskı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Genel bilgileri verdiğimize göre biraz da bu işin püf noktalarından bahsedelim. Hatırlarsanız sublimasyon kağıdını düzgünce yerleştirdiğiniz sublimasyon ürünü transfer baskı makinesine koymanız gerektiğini söylemiştik. Peki ama ürünün bu makine içerisinde ne kadar beklemesi gerekiyor ve makine kaç dereceye ayarlanmalı? İşte bu çok kritik noktalartdan biridir. Isı presine koyacağınız ürüne göre uygunlanması gereken sıcaklık ve süre farklılık gösterir. Bu sıcaklıklar kullandığınız ürüne, mürekkebe, makineye ve transfer kağıdına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle Kaliteli ve Problemsiz baskılar yapmak istiyorsanız tüm bu ürünleri tek bir firmadan tedarik etmenizi öneririz.

- Transfer Baskı yapacağınız ürünlerin Makine Isı ayarlarına Sublimasyon Baskı Ve Talimat Süreleri Nedir ? bloğumuzu inceleyerek detaylı bilgileye ulaşabilirsiniz.

- Örnek olarak çeşitli sublimasyon ürünlerine baskı yaptığımız bir videoyu sizinle paylaşmak istedik :)

Ayrıca transfer kağıdını baskı yapacağınız ürüne sabitlemek için ısı bandı kullanmalısınız. Ancak bantı görüntüden daha uzağa yerleştirmeyi unutmayın :) Sizlere şimdiden bol satışlar, hayırlı kazançlar dileriz...

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.