x

Masaüstü A4 ve A3 ebatlarında BestJet UV baskı makineleri ve BestJet Mürekkepleri sarı, kırmızı, mavi, siyah, beyaz mürekkepler, Metal, Plastik Coating, kafa temizleme solisyonu hakkında bilgi ve fiyatları olan kategoridir.

Sırala
Görünüm:
179.201,70 TL
169.663,55 TL (KDV Dahil)
%5 indirimli
722,59 TL
455,23 TL (KDV Dahil)
%37 indirimli
1.011,62 TL
758,72 TL (KDV Dahil)
%25 indirimli
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

UV Baskı Makinesi

 

Baskı yöntemlerinden biri olan UV baskısı pek çok farklı ürünün tasarlanması için kullanılan bir tekniktir. Bu baskı yöntemi ultraviyole kürleme adı verilen teknolojiyi kullanan baskı işlemidir.

 

Ultraviyole baskı olarak da bilinen UV baskı tekniği UV baskı makinesi çeşitleri sayesinde kalem, defter, bardak, kupa, plaka gibi ürünlerin dizayn edilmesi ile kişiselleştirilmesi olanaklıdır.

 

Bu işlemle UV makinası kullanılarak mikro boyuttaki boya tanecikleri belirlenen nesnenin üzerine görseller ve yazılar aktarılabilir. Bu baskı tekniği ile bir saniyeden kısa bir sürede mürekkep kurur ve ürün kullanılır hale gelir. Kuruma işleminin hızlı olması UV baskısı yapılırken çevreye zararlı maddelerin salınımına izin vermediği gibi basılan yazı ve görsellerin de dayanıklı olmasını sağlar.

 

Böylece UV baskı makinesi tarafından yapılan baskı işlemi yıllarca kullanılabilir ve renkler canlılığını dış unsurlardan etkilenmeden uzun süre koruyabilir.

 

Ahşap, kâğıt, cam, metal, folyo, plastik, taş ve deri gibi bu baskıya uygun olan kumaş türleri dahil birçok farklı materyalden elde edilmiş eşya ve nesneler üzerine baskı yapabilen UV baskı makinesi çeşitleri A4 UV baskı makinası ile A3 UV baskı makinesi modellerinden oluşur.

 

Gelişen teknoloji baskı yöntemlerini çeşitlendirerek daha uzun ömürlü ürünler elde edilmesini kolaylaştırmıştır. Bu ürünlerden biri UV baskı makinasıdır. UV baskı makinesi, klasik baskı teknikleri ile kıyaslandığında pek çok avantaja sahiptir.

 

Ultra viyole ışınları ile çalışan makinede mürekkep, ürün baskı makinesinden çıkmadan önce kurumuş olur. Kurumanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sayesinde baskı üzerine kaplama yapılmasına ya da kuruma için zaman kaybedilmesine gerek kalmaz.

 

Masaüstü UV baskı makinesi kolay kullanımı yönüyle de avantaj sunar. Kompakt boyutlara sahip olan cihaz her ortamda kullanılabilecek bir yapıdadır. LED ekran göstergesine sahip olması da kullanımını kolaylaştırır.

Firma sahiplerinin yanı sıra evinde hobi amaçlı tasarımlar ortaya çıkarmak isteyenler, yeni bir işletme kurmayı düşünenler; dijital UV baskı makinesi satın alarak yola koyulabilir. Son derece kaliteli bir yapıda olan, satış sonrası destek süreciyle işinizi kolaylaştıran makineleri uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz.

UV baskısı yapabilmek için en iyi UV baskı makinesi modellerine sahip olmak ve UV baskı makinası fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak için Teknofinal’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

UV Baskı Makinesi Nedir?

 

UV yazıcı yeni nesil baskı cihazları arasında en çok tercih edilenidir. Özellikle ticari amaçlı baskı ürünler üretenlerin kaliteye son derece önem vermeleri gerekir. Baskı kalitesi az olan, kısa sürede renkleri solan ürünler nedeniyle hem kurumsal itibarınız zedelenir hem de müşterileriniz tekrar sizden ürün satın almak konusunda tereddüt edebilir. Bu nedenle Teknofinal’in ürün gamında yer alan en kaliteli cihazları tercih ederek risksiz bir üretim süreci yaşamalısınız.

 

Bir UV dijital baskı makinesine sahip olduğunuzda birçok aksesuara, kırtasiye malzemesine ya da farklı bir hediyelik eşyaya baskı yapabilme şansınız vardır. Tek bir makine ile birçok ürün elde edebildiğiniz için hem maliyetleriniz azalır hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Karşılaşacağınız bir diğer avantaj da çok fazla grafik tasarım bilgisine sahip olmadan baskı yapabilmektir. Kendi tercihinize bağlı bir tasarım programı hakkında temel düzeyde bir bilgiye sahip olmanız, UV baskı makinesi kullanabilmeniz için yeterlidir.

 

UV Baskı Makinesi İle Neler Yapılabilir?

 

Kâğıt, kalem, defter, telefon kılıfı, anahtarlık, buzdolabı süsü gibi pek çok ürün sayılabilir. Cihaz, kullanılacak baskı yüzeyi anlamında da çeşitlilik sunar. Pleksi, ahşap, plastik gibi farklı yüzeylere en net görüntüleri ve yazıları UV printer ile elde edebilirsiniz.

 

Cihaz size tasarımlarınız konusunda sınırsız bir özgürlük sunar. Kendine ait bir program üzerinden çalışan makineleri kullanırken yaptığınız tasarımları programa aktarmanız ve boyut ayarlamasını yapmanız gerekir. Ayarlamaları doğru yapabilmeniz için gerekli bütün bilgiler kullanıcı bilgilendirme kılavuzlarında yer alır. Aynı zamanda Teknofinal ekibi de size her konuda destek olmak için hazırdır.

 

UV Baskı Makinesi Nasıl Kullanılır?

 

En iyi UV baskı makinesi modellerini kullanırken modelin sınırlılıklarına dikkat etmelisiniz. Epson’un bazı cihazlarında basılabilir alan genişliği 28x45 cm’dir. Aynı zamanda yükseklik de 22 cm’dir. Bunun anlamı daha yüksek ve geniş boyutlara sahip olan ürünler için farklı model tercih etmeniz gerektiğidir.

 

Ultraviyole baskı makinesi ile elde edeceğiniz ürünlere ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Makineden kuru bir şekilde çıkan baskılarda dağılma meydana gelmez. Kullanım sırasında cihazı nasıl konumlandırdığınız, üzerine baskı yapılacak ürünleri nasıl yerleştirdiğiniz gibi detaylar da önemlidir.

 

Bu gibi durumlarda baskılarda kayma gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu da mürekkeplerinizi boşa harcamanız anlamına gelir. Otomatik nesne algılama özelliği bulunan cihazlar sayesinde herhangi bir tanımlama yapmanıza gerek kalmadan işlemleri gerçekleştirirsiniz. Mürekkep karıştırıcı sistemi, otomatik kafa temizleme gibi özellikler sayesinde UV yazıcıyı en zahmetsiz şekilde kullanabilirsiniz.

 

UV Baskı Nasıl Yapılır?

 

Geleneksel baskı yöntemlerine göre çok daha dayanıklı ve kaliteli bir baskı yöntemi olan UV baskı tekniği çekilen fotoğrafın netliğini ve kalitesini baskı yapılan nesnelerin üzerinde de aynı şekilde yakalamaya olanak verir.

 

UV baskı makinesi işlem sırasında öncelikli olarak mikro boyutlara sahip olan mürekkep tanelerini püskürtür. UV baskı makinesine uygun olarak üretilmiş mürekkepler yüzeyde ıslak durumdayken UV ışığına maruz kalır ve böylece mürekkep anında kurur.

 

UV ışığı mürekkebin yayılmasını, dağılmasını ve sızmasını önler. Böylece görseller ve yazılar nesnelerin üzerinde sabit kalır ve net bir görünüme kavuşur.

 

UV Baskı Yönteminin Avantajları Nelerdir?

 

UV baskı yöntemi kullanılarak ürün ve eşyaların üzerine görselleri ya da yazıları işleyerek kalıcı sonuçlar alınabilir. Bu baskı tekniğinde mürekkebin kuruma süresi bir saniyeden daha az olduğu için, kuruma için beklemeye gerek kalmaz ve UV baskısı ile zamandan tasarruf edilmiş olur.

 

Aynı zamanda UV ışınları ile sertleştirilen mürekkep çizilmelere, aşınmalara, solmalara ve soyulmalara karşı dirençli hale geldiğinden uzun ömürlü bir kullanım sunar. Kurumanın hızlı olması UV baskı tekniğini çevreye duyarlı hale getirmiştir.

 

Mürekkepteki kuruma hemen gerçekleştiği için buharlaşma olmaz ve bu sebeple çevreye uçucu zararlı maddeler ile zehirli gazlar ve ozon salınımı gerçekleşemez.

 

UV baskı işlemi geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu baskı türü kumaş, deri, seramik, pleksi, cam, metal plaka, ahşap, kâğıt, taş ve plastikten imal edilen pek çok üründe başarılı sonuçlar alınmasını mümkün kılar.

 

Bu yüzeylerden hiçbirinde mürekkebin emilmesi söz konusu olmaz. Bu nedenle figürler, görseller ve yazılar canlı renkleri ile net bir şekilde nesnelere basılabilirler. Girintili yüzeylerde bile iyi sonuç veren bu teknikle istenen renkleri elde etmeniz de mümkündür.

 

UV baskı tekniğinin bir diğer önemli avantajı da diğer baskı tekniklerine kıyasla hata oranının düşük seyretmesidir. Bu teknik ile az işçilikle seri şekilde üretim yapılabilir. Aynı zamanda ekstra işlem yapılmasını gerektirmeyen baskı makinesi çeşitleri ile yapılan baskı yöntemi daha az maliyetli bir yöntemdir.

 

UV Baskı Makinesi Fiyatları

 

UV makinesi fiyatında cazip seçenekler sunan Teknofinal sayesinde yeni bir yatırım yaparken zorlanmazsınız. Bir firma sahibiyseniz ve ürün çeşitliliğinizi artırmak gibi bir hedefiniz varsa uygun fiyat avantajından yararlanarak istediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

 

Makinenin yanı sıra en kaliteli yardımcı ürünleri de Teknofinal’de bulabilirsiniz. Birbirinden kaliteli mürekkepler, baskı nesneleri ve birçok ürün çeşidi ile hizmet yelpazenizi genişletme şansınız vardır. Tüm ürünlerin sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olması sayesinde baskı aşamasında hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan süreci yönetebilirsiniz. Hemen siparişinizi verin ve maliyetini kısa sürede çıkaracak bu cihaz ile satışlarınızı artırın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.