x
ÖNPENCERE.jpg (56 KB)

Toptan olarak satışa sunulan, %100 kaliteli, şık görünümü ve özel tasarımıyla ledli,ipli, saatli, desenli, kalpli, family, ahşap duvar çerçevelerinin bulunduğu hediyelik eşya kategorisidir. Bu kategoriden ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sırala
Görünüm:
1 2
195,10 TL
160,63 TL (KDV Dahil)
%18 indirimli
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
1 2

Duvar Fotoğraf Çerçevesi

Ev ve ofis gibi yaşam alanlarında dekorasyonun tamamlayıcısı olan aksesuarlardan biri duvar fotoğraf çerçeveleri olmaktadır. Dekoratif duvar çerçeveleri mekanlarınızı güzelleştirmekle kalmayıp tarzınız yansıtmanın da bir yoludur. Biriktirdiğiniz anıları sergilemenize olanak sağlayan duvar fotoğraf çerçevesi sadece fotoğrafları taşımak için kullanılmaz. Bu ürünler resim, not ve diğer minik aksesuarların da mekanlarınızın duvarlarını süslemesine olanak sağlayarak estetik anlayışınızı ortaya koymanızın da aracıdır. Mekanlarınıza sanatsal bir dokunuş yaparak istediğiniz konsepti ön plana çıkarmak da duvar çerçevesi modelleri ile mümkün olabilmektedir. Zevkinize göre metal, plastik, bambu ya da ahşap duvar çerçevesi çeşitleri ile odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Duvar Çerçevesi Çeşitleri Nelerdir?

Çerçeveler temel olarak duvar ve masa çerçevesi olarak çeşitlenir. Duvar çerçeveleri ise tekli modeller ile çoklu duvar çerçevesi modelleri olarak kullanım şekline göre ikiye ayrılabilir. Çoklu duvar çerçeveleri de farklı biçimlerde sınıflandırılabilir. Çoklu modellerde en çok tercih edilenler kalpli, üçgen, kare ve dikdörtgen çerçeveler olmaktadır. Ayrıca duvar çerçevesi çıta ile alt ve üst kısımları sınırlandırılmış modeller de oldukça şık gözükmektedir. Bu modellerde fotoğraf ve resimler çıtalardan sarkıtılan iplere tutturulur ve böylece bohem bir tarz yakalanmış olur. Özellikle gençlerin tercih ettiği çıtalı duvar çerçevelerinin yanında LED ışıklı modeller ile ahşap çerçeveler de son yıllarda çok tutulmaktadır.

Duvara asılan çerçeve çeşitlerinde önemli ayrım noktası bu ürünlerin duvara tutturulması ile ilgilidir. Duvar çerçevesi genellikle dübel ile duvara vidalanan ya da çivi yardımıyla duvara çakılan aksesuarlar şeklinde bilinir. Fakat son yıllarda ev dekorasyonunda pratik çözümlerin bulunmasıyla duvara yapışan çerçeve modelleri yaygınlaşmaya başladı. Duvara yapışan çerçeve kolayca takılıp çıkarılabildiği için sıkça tercih edilmektedir. Bu çerçevelerin montelenmesi sırasında duvarda iz bırakma gerçekleşmediğinden istenildiği zaman yeri değiştirebilen oldukça avantajlı ürünlerdir.

 

Duvar Çerçeveleri Hangi Malzemeden Yapılmaktadır?

Bildiğimiz klasik çerçeveler genellikle ahşaptan yapılmaktadır. Ahşap duvar çerçevesi yarattığı doğal hava nedeniyle sıkça tercih edilir. Ayrıca ahşap sağlam bir malzeme olduğu için uzun süreli bir kullanım sunar. Fakat özellikle son yıllarda ahşaba rakip olan bambu da duvar çerçevelerinin yapımında kullanılmaktadır. Bambu görüntüsü ile farklı bir tarz yaratması açısından oldukça estetik bir malzemedir. Fakat hem her tarza uygun değildir hem de ahşap kadar dayanıklılık göstermez. Plastikten üretilen duvar çerçeve fiyatları sayesinde tercih edilir. Ama plastik çerçeveler de uzun ömürlü bir kullanım sunmazlar. Metal çerçeveler ise hem sağlam hem de uygun fiyatlı ürünlerdir.

 

Duvar Çerçevesi Seçiminde Verilebilecek 5 Püf Noktası Nedir?

Duvar resim çerçevesi ile duvar fotoğraf çerçevesi seçimde dikkat edilmesi gereken ilk nokta boyutlardır. Duvar çerçeveleri çok fazla çeşit ve boyutta üretildiği için bu ürünleri monteleyeceğiniz duvarın ebatlarına uygun duvar çerçevesi almak önemlidir.

Ev ve ofis dekorasyonunu tamamlayan aksesuarlardan biri olan duvar çerçevelerinin ebatları da seçiminizi belirler. Duvarınızı süsleyen tek aksesuar duvar çerçevesi olacaksa isteğinize göre büyük bir ürün tercih edebilirsiniz. Tek bir duvar çerçevesi kullanmak yerine birden fazla çerçeve ile duvarınızı süslemek istiyorsanız daha küçük duvar çerçeveleri edinebilir, bu ürünlerden birkaç tane alarak dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Mekanlarınızda minimal bir dekorasyonunuz varsa tek ve küçük ebatlara sahip bir duvar resim çerçevesi kullanmanız uygundur.

Duvar fotoğraf çerçeveleri seçerken odanızın dizaynı ve çerçevenin odayla estetik ahengi yakalaması gerekir. Bu dekoratif ürünün yer alacağı mekâna görsel açıdan uygunluğu seçiminizi belirleyen üçüncü unsur olacaktır. Duvar resimlik olarak da bilinen duvar çerçeveleri dizaynlarına göre seçilebildiği gibi renklerine göre de tercih edilebilir. Çünkü renkler odanın tarzını yansıtacaktır. Renkli duvar çerçeveleri odaya hareket katmak ve pozitif bir alan yaratmak için birebir ürünlerdir. Siyah duvar çerçevesi ile beyaz duvar çerçevesi daha modern bir dekorasyon yaratmak için kullanabilir. Ayrıca boş duvar çerçevesi modelleri ile minimal bir dekorasyona imza atmak mümkündür.

Seçim yaparken duvar çerçevelerinin hangi malzemeden yapıldığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Malzemeye göre fotoğraf ve resim duvar çerçevesi edinmek hem estetik bakışı hem de kullanım süresini belirlemekle ilgilidir. Örneğin ahşap duvar çerçevesi nostaljik bir esinti yaratmanızı ve uzun süre bu çerçeveyi kullanmanızı sağlar.

Duvar çerçeveleri tekli modellerin yanında çoklu seçenekleri de barındırmaktadır. Tekli modeller ile bir resme ya da fotoğrafa vurgu yaparken alanlarınızda daha enerjik ve pozitif bir hava yaratmak için çoklu duvar çerçevesi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.